Šungitová voda: Liek na každú chorobu?

Šungitová voda: Liek na každú chorobu?

Najbežnejšia metóda na dezinfekciu vody je, keď nám zovrie. Je to jedna z najstarších metód sa ničenie baktérií, ale zároveň sa ňou zvyšuje koncentrácia dusitanov, solí a ťažkých kovov. Okrem toho, varom sa nerozkladajú úplne niektoré z anorganických zložiek.

Voda po vare sa stáva pre ľudský organizmus trochu neužitočná. Je veľmi dôležité, najmä pre vývoj dieťaťa, používať správny druh vody. Ďalšia rozšírená metóda na čistenie vody, je použitie chlóru ako dezinfekcie. Vedci však zistili, že má na ľudské telo negatívny plyv, pretože vytvára organické zlúčeniny, z ktorých sú niektoré karcinogénne.

Tromfnite vlastnú mamu: Kôprová omáčka nie je žiadna veda

Využite šungit na čistenie
Šungit má schopnosť čistiť vodu od takmer všetkých organických látok (vrátane pesticídov), kovov, baktérií a škodlivých mikroorganizmov. Komerčné využitie šungitových filtrov sa začalo už v roku 1990. V tom čase sa v Rusku robilo veľa experimentov a štúdií vplyvu šungitu na ľudské telo. Vedci prišli k záveru, že šungitová voda je úplne netoxická. Bolo tiež preukázané, že sa môže použiť bez predchádzajúceho dosiahnutia bodu varu a je plnohodnotná!

Takáto voda má silné antibakteriálne schopnosti. Pri experimentoch bola testovaná voda kontaminovaná streptokokmi skupín A a D. Experiment ukázal, že už po pol hodine aplikácie šungitu do vody sa koncentrácie streptokokov skupiny D znížili o faktor 100 a skupiny A o faktor 900! Šungit čistí vodu od rôznych zlúčenín chlóru, dusičnanov, medi, horčíka, železa, vyčistí špinavú vodu, eliminuje aj jej kyslú chuť. Šungit odstraňuje ťažké kovy, chlór, obohacuje pitnú vodu o draslík.

Lieči choroby
Použitie šungitovej vody sa odporúča pri liečbe nasledujúcich ochorení: Impotencia, anémia, alergia, astma, gastritída, dyspepsia, ochorenie obličiek, ochorenie pečene, diabetes, problémy žlčníka, ochorenie pankreasu, bežné prechladnutie, kardiovaskulárne ochorenia, chronická únava. Umiestnite kamene šungitu na spodok vody. Po 48 hodinách bude biologicky aktívna. Je  pripravená na vonkajšie aj vnútorné použitie. Šungitové kamene by ste mali dávať pravidelne nabíjať na slnečné svetlo každý mesiac.

Funguje chudnutie podľa krvných skupín?

Odporúča sa piť aspoň 2-3 poháre tejto vody denne. Každodenné užívanie šungitovej vody na umývanie tváre alebo tela zvyšuje elasticitu pokožky, dodáva jej zdravý vzhľad. Tiež pomáha zbaviť sa akné, začervenania kože a iných kožných problémov. Pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Posilňuje vlasové korienky a bojuje proti lupinám. Šungit pomáha liečiť popáleniny, rezné rany, lieči bolesti v krku, stomatitídu, nachladnutie aj angíny.

Autor: Hana

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa