Sušené ovocie: Ako je to vlastne s jeho umývaním?

Sušené ovocie: Ako je to vlastne s jeho umývaním?

Sušené ovocie je vhodnou súčasťou zdravého jedálnička. Obsahuje rôzne vitamíny a minerály a je výbornou alternatívou sladkostí a rôznych slaných pochúťok.

Lenže nie všetky druhy sušeného ovocia sú pre náš organizmus rovnako prospešné a navyše, niektoré z nich treba pred konzumáciou poriadne poumývať.

Načo umývať?
Sušené ovocie, ktoré bežne kupujeme v obchodoch, často obsahuje okrem samotného ovocia aj rôzne chemické látky a konzervanty. Zoznam chemických prísad nájdete na obale sušeného ovocia. Okrem toho tam zvyčajne nájdete aj upozornenie, že sušené ovocie je potrebné pred konzumáciou poriadne umyť. Mnohých z nás by ani nenapadlo čítať si etikety na takom výrobku, ako sú napríklad sušené hrozienka a už vôbec by sme nepredpokladali, že by sme si ich mali vopred umyť.

Toto upozornenie však naozaj netreba brať na ľahkú váhu, pretože konzervanty a iné „zlepšovadlá“ v sušenom ovocí vám môžu prinajmenšom spôsobiť tráviace problémy, alergiu ale aj horšie zdravotné ťažkosti.

Ktoré umývať netreba?
Ak sa vám nepáči predstava umývať všetko sušené ovocie predtým, než ho zjete, existujú aj také druhy sušených plodov, ktoré umývať netreba. To sa týka sušeného ovocia v bio kvalite, ktoré je síce o niečo drahšie, no aspoň máte záruku, že ide o čistý produkt bez chemikálií.

Ďalšou možnosťou je vyrobiť si doma svoje vlastné sušené ovocie. Existuje viacero spôsobov, ako si pripraviť chutné sušené hrozienka, jablká, marhule či iné ovocie bez použitia chémie, tuku a zbytočného cukru. Výbornou investíciou pre všetkých milovníkov sušeného ovocia je zaiste sušička ovocia. Jej ovládanie je jednoduché a vďaka tomuto prístroju si jednoducho vyrobíte svoje vlastné sušené ovocie.

Niektorí ľudia sušia aj v rúre. Ovocie si jednoducho nakrájate, poukladáte na plech vystlaný papierom a pri miernej teplote vysušíte. Rúra by mala byť počas sušenia pootvorená. V letných horúcich mesiacoch môžete využiť aj silu slnka a ovocie si vysušiť na slnku. Na tento účel vám poslúžia sitá (podobne ako pri sušení húb).

Na sušenie si vždy vyberajte len zdravé a neporušené ovocie. Chuť takto vlastnoručne usušeného ovocia je neporovnateľná s tým, ktoré si kúpite v obchodoch. I keď možno farba ani vzhľad nebudú také dokonalé, chuť je prirodzenejšia a určite je to zdravšia alternatíva. Máte totiž istotu, že vaše sušené ovocie je bez zbytočných chemických prímesí, nemusíte sa trápiť s jeho umývaním. Je to tiež výborný spôsob, ako osladiť život našim najmenším, pre ktorých sírené a inak chemicky upravované sušené ovocie nie je vôbec vhodné.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa