Svadba odoberá energiu na sex: Pravda či mýtus?

Svadba odoberá energiu na sex: Pravda či mýtus?

Naše sexuálne správanie pred svadbou má chaos. Hlava často radí si ešte užiť, než spečatíte svoj vzťah s partnerom, no zároveň nechcete spôsobovať nikomu bolesť, lebo idete robiť predsa rozhodnutie na celý život.

Teoreticky je menšia šanca, že by vám bol partner neverný pred svadbou avy jemu, ale stáva sa. A nemusí byť jeden z vás pritom ani opitý.

Svadba odoberá energiu na sex

Je to tak. Pred svadbou sme unavení viac, ako inokedy. Máme veľa starostí. Nemáme čas na spoločnú posteľ s budúcim manželom, nie to ešte v milencovom náručí. Ale... motyka niekedy vystrelí. Menej záletov sa deje pred svadbou, pokiaľ má budúci párik deti. Je to predsa istota, zodpovednosť a takýto pár už nejaký čas žije striedmo od všetkých nevier.

A svadba je veľká udalosť pre každého jej člena. Keď je chlap pred svadbou neverní, ich podvedomiu sa vtedy môže zdať, že nie je fér, aby rozsievali „život“ iba jedným smerom, do jednej ženy. Veď majú biologického materiálu na zachovanie desiatok rodov.

Žena sa cíti trochu podobne
Tiež má niekoľko sto vajíčok, z ktorých použije iba pár a narodí sa z nich krásny potomok. Faktom je, že žena však môže rodiť iba do určitého veku, no muž má šancu plodiť do veľmi vysokého veku. A začiatok oficiálneho plodenia je práve po svadbe. Aj preto sa veľa ľudí predtým plaší, lebo sa obáva, či znamená prísľub vernosti pre obe pohlavia? Bolí to? Dá sa to zniesť? Budete toho schopná/ý? Bohužiaľ, aj po svadbe každý z partnerov premýšľa, či si skutočne vybral toho pravého do života.

Aféra pred...

Prečo to urobíme? Lebo nás k tomu donúti hlúposť, nerozvážnosť, strach, alkohol, hádka, kamaráti, bývalá priateľka či priateľ. Svadba nie je len „papier“. Kvôli nemu by sme nerobili takéto „kraviny“. Je to psychický tlak. Však si to vyskúšajte sami. Ak ešte nie ste vydatá... povedzte si teraz nahlas vaše priezvisko, ako by znelo, keby ste sa vydali za súčasného partnera? Naskočili vám zimomriavky? A toto sa udeje skoro každému.

Aféra pred svadbou býva obyčajne veľmi krátka. Taká, že ju postihnutí nestačí ani zaznamenať. Obyčajne každá takáto vec sa rýchlo oľutuje. Neprikladá sa jej veľký význam. Udiala sa totiž pred mimoriadne dôležitou udalosťou v živote človeka. Neznamená to, že takýto čin podporujeme. Len chceme naznačiť, že je ide o chvíľkové pomätenie zmyslom. Ako keď obvineného označia za nespôsobilého v čase spáchania trestného činu.

Nejde do väzenia, ale na psychiatriu. Nevedel, čo koná. A nevera pred svadbou sa dá klasifikovať podobne. Nie je to normálne, nie je to o citoch, o láske k milencovi či milenke. Ak sa vydávate z lásky a stane sa vám niečo podobné, berte to ako zlý sen, ktorý sa možno stal niekde v paralelnom vesmíre a nie tu na Zemi. Tu na vás čaká o pár týždňov či mesiacov veľký deň.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa