Svadobné tortiská: Idú na dračku!

Svadobné tortiská: Idú na dračku!

Svadobný deň je výnimočným dňom vo vašom živote. Avšak mal by byť dokonalý nielen navonok. Čo to znamená? Že na rozdiel od toho, aby ste sa sústredili na nekonečnú dokonalosť počnúc perfektným počasím až po spokojné babičky a tetušky, myslite viac na to, čo tento deň znamená pre váš vzťah a lásku.

Ide totiž práve o toto imaginárne vkročenie do nového spoločného života, ktoré sa udeje pred zrakmi vašich najbližších a najmilších. Ku každej svadbe taktiež neodmysliteľne patria svadobné torty, rôzne svadobné koláčiky a cukrovinové dobrotky. Svadobné torty, najmä tie bohaté a exkluzívne majú vždy niekoľko poschodí. Taká odvážna svadobná torta vyzerá skutočne majstrovsky, mohutne a pripravia z nej stovky porcií.

Kto vám ju vyrobí takú veľkú?
Aj na Slovensku existujú špeciálne cukrárske firmy, ktoré vám pripravia poschodovú tortu. Dajú pred vás katalóg plus zrnko fantázie k tomu a vy už "staviate" vlastný obrovský koláč. Ak však nechcete prísť o všetky peniaze, povolajte na tento druh pečenia a tortovania svoju tetu, mamu, sestru, babku a urobte svoju vlastnú svadobnú tortisko.

Umelé dekorácie
Hlavne nezjedzte umelú dekoráciu, ktorá sa z času na čas vyskytuje na prehane zdobenej torte. Nie, nie je všetko z marcipánu. Používa sa aj textília, napríklad na stuhy, mašle. Svadobné torty idú na dračku, aj preto by ste si ju mali objednávať s veľkým predstihom, aby ste si vybrali tú správnu a stihli vám ju pripraviť podľa vlastných predstáv. Kedy sa vlastne krája a podáva svadobná torta? Okrem toho, že celý čas ticho leží na stole pred novomanželmi, aby ju všetci hostia videli a obdivovali, príde na ňu rad asi v polovici večera.

Aby sa každému dostala výsluška, torty by mali byť vždy väčšie. Ak máte pozvaných 500 hostí, na kréme a poschodiach nešetrite. Svadobné torty krája nevesta spolu so ženíchom počas svadobnej hostiny. Svadobná torta nie je len pre manželskú dvojicu a deti. Je pre všetkých. Svadobné torty sa robia klasické trojposchodové alebo vo forme rôznych menších tortičiek či zákuskov.

Dávate si pozor na prepravu a manipuláciu, ale aj pri krájaní. Ako však vyzerajú svadobné torty pre tých najbohatších šejkov a princezné? Do Guinessovej knihy rekordov sa zapísala aj táto poschodová torta, ktorá merala vyše päť metrov, 120 kilogramov a stačila pre niekoľko tisíc hladných krkov. 

Rozhovor so známou cukrárkou o detailoch výroby svadobnej torty už čoskoro...

Autor: Denisa

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa