Tehotenský test pre chlapov: Ako funguje?

Tehotenský test pre chlapov: Ako funguje?

Chlapi by si nemali robiť tehotenský test, ani zo žartu, alebo? Jednému to však zachránilo život. Vzal si test, odišiel do kúpeľne, ocikal pásik, a potom to prišlo. Pozitívny výsledok. Ako sa to mohlo stať? Môže byť chlap tehotný? To, čo začalo ako smiešny vtip, nakoniec spôsobilo záchranu života. Ako sa ukázalo, tehotenské testy vedia nájsť zvýšenú hladinu hormónu, ktorý produkujú tehotné ženy, no u mužov to diagnostikuje rakovinu semenníkov.

Pokiaľ to váš partner vyskúša a tiež sa mu objaví v teste pozitívny výsledok, treba vyhľadať lekára. Po preskúmaní je veľká pravdepodobnosť, že by našiel nádor na semenníkoch. Keby dotyčný muž nikdy neomočil tehotenský test, určený jeho žene, asi by na svoju diagnózu neprišiel. Ako sa inak diagnostikuje rakovina semenníkov?

Vyriešime večný problém rodičov: Ako si užiť sex a nezobudiť deti?

Krvnými testami, ktoré merajú hladiny nádorových markerov. Nádorové markery sú látky, ktoré sa často nachádzajú vo vyšších množstvách nad normálom, ak je prítomná rakovina.

Ultrazvuk je ďalší test, pri ktorom sa vysokofrekvenčné zvukové vlny odrážajú od vnútorných orgánov a tkanív. Ich ozveny produkujú obraz s názvom sonogram. Ultrazvuk miešku môže ukázať prítomnosť, aj veľkosť hmoty v semenníku.

Biopsia (mikroskopické vyšetrenie tkaniva patológom), sa robí na to, aby určil, či je prítomná rakovina. Takmer vo všetkých prípadoch podozrenia z rakoviny, je celý postihnutý semenník odstránený rezom v slabinách.

Robiť si tehotenský test dva dni po milovaní nemá zmysel

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa