Tehotná Šimončíková Heribanová: Ako prežíva tehotenstvo?

Tehotná Šimončíková Heribanová: Ako prežíva tehotenstvo?

Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová, ktorá je momentálne v šiestom mesiaci  tehotenstva, je doslova na roztrhanie. Obdobie materstva je podľa jej slov veľmi inšpiratívne, a tak sa popri zariaďovaní detskej izby a zháňania výbavičky pre svoje prvé dieťatko naďalej venuje literárnej tvorbe.

Tamara neprestáva ani počas tehotenstva písať pre najmenších. Dvomi rozprávkami prispela aj do jedinečnej rozprávkovej knihy O Pejkovi a o jeho nevšedných priateľoch. Pri práci na tomto dielku sa stretla pätica mimoriadne obľúbených slovenských autorov. V knihe nájdete tiež jednu alebo dve rozprávky Daniela Heviera, Hany Lasicovej, Braňa Jobusa a Michala Hvoreckého. Ilustráciami prispela pätica talentovaných študentov VŠVU. Výsledok ich práce si môžete pozrieť na www.rozpravkovabuducnost.sk, kde nájdete tiež krásnu 3D animáciu práve jednej z Tamariných rozprávok. Vznik knihy podporila Slovenská sporiteľňa a získate  ju, ak tam svojim deťom založíte vkladnú knižku. Rozprávková knižka môže byť rodičom viac ako nápomocná. Okrem toho, že obsahuje množstvo zaujímavých, pútavých a neraz vtipných príbehov, má zároveň pomôcť rodičom naučiť deti, ako narábať s peniazmi, ako si peniaze vážiť a správať sa k nim zodpovedne.

Kniha je však už na svete, a tak Tamarinu myseľ zaujímajú aj iné veci. Napriek tomu, že v pracovnom tempe ani v týchto mesiacoch nepoľavuje, spisovateľka sa už teší, ako bude zariaďovať detskú izbičku. V tej určite nebude chýbať knižnica. „Pre mňa sa čítanie rozprávok spája výsostne s klasickou tlačenou papierovou knihou. Teším sa teda, že kniha O Pejkovi a o jeho nevšedných priateľoch bude súčasťou mojej knižnice,“ povedala. Jej vzťah k rozprávkam je mimoriadne intenzívny. Sú to práve detské knihy, ktoré rada nielen píše, ale aj číta. Ku knihám bude určite viesť tiež svojho potomka: „Vždy, keď mi je smutno, rada siahnem po knihách, ktoré som čítala ako školáčka. Nestratili svoju atraktivitu a dnes majú pre mňa rovnakú, ak nie ešte väčšiu cenu.“

 

Ak má aj to vaše dieťa zlý deň či smutnú náladu, skúste naň ísť s obzvlášť vtipnou rozprávkou Braňa Jobusa, ktorú si môžete v audiopodobe vypočuť a zadarmo stiahnuť na www.rozpravkovabuducnost.sk. Do knihy prispel tiež dvomi príbehmi a možno práve tento bude tým, ktorý vám či vašim deťom zlepší deň.

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa