Tehuľka s amputovanou nohou: Videli ste už podobné fotky?

Tehuľka s amputovanou nohou: Videli ste už podobné fotky?

Veľakrát môžeme vidieť krásne fotografie budúcich mamičiek. Či už ide o celebrity alebo bežné ženy, často sú tehotenské fotografie dôležitou súčasťou tehotenstva a v dnešnej dobe sú veľmi populárne. Ženy si jednoducho chcú uchovať pamiatku na svoje tehotenstvo.

Videli ste však niekedy umelecké tehotenské fotografie ženy s amputovanou nohou? Alebo s iným telesným postihnutím? Takéto obrázky sa už na internete či v médiách veľmi neprezentujú. To sa rozhodla zmeniť Christa Couture, ktorá zverejnila svoje tehotenské fotky, aby svetu odovzdala dôležitý odkaz.

Fotky na povzbudenie
Christa, budúca mamička z Toronta, si najskôr nevedela veľmi predstaviť, že by si nechala urobiť pekné tehotenské fotografie samej seba. Bránila jej v tom jej amputovaná noha, kvôli čomu sa necítila dosť krásna a „hodná“ takýchto fotografií. Nikdy predtým tiež žiadne podobné fotky nevidela. A napriek tomu, alebo práve preto, sa rozhodla, že to predsa len urobí. Aby povzbudila samú seba i iné ženy s nejakým postihnutím, nechala sa nafotiť vo vyššom štádiu tehotenstva.

Výber fotografky
Budúca mamička, Christa, si na fotenie zavolala fotografku Jen Squires, ktorá sa prezentuje aj svojimi autoportrétmi zobrazujúcimi jej ochorenie (vitiligo). Práve preto si ju Christa vybrala. Na niektorých fotografiách má tehuľka svoju protézu  s kvetinovým vzorom, na niektorých je bez nej. Fotografie dopadli nad očakávanie.

Pre magazín The Independent budúca mamička povedala: „Bola som nervózna, lebo dovtedy som sa nikdy nefotila bez mojej protézy a hoci som zvyknutá, že mojej protéze sa dostáva veľa pozitívnej pozornosti, nebola som si istá, či moja noha bez protézy bude budiť podobne pozitívny dojem.“  

Vďaka skvelej fotografke dopadli fotky výborne a Christa bola nadšená: „Je to úžasná fotografka a tiež veľmi milá osoba. Vedela som, že zachytí to, o čo mi išlo – ukázať postihnutie ako krásne a ako súčasť niečoho normálneho.“

Dôležitý odkaz
Christa dúfa, že jej fotografie povzbudia aj iné ženy s postihnutím, aby dokázali prijať a oslavovať svoje vlastné telo. Podľa nej nie je v médiách dostatočne vidno ľudí s postihnutím. Hoci vídame postihnutých ľudí na paralympiáde a podobne, nevidíme takýchto ľudí v bežnom živote a to veľmi chýba. Christa chce, aby jej fotky ukázali, že aj postihnutí ľudia žijú normálny život a že postihnutie neznamená, že by ste sa mali izolovať alebo si odopierať rôzne veci len preto, že vaše telo je iné.

Autor: Mária
Foto: independent.co.uk

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa