Témy, s ktorými sa vo vzťahu nezdôverujte!

Témy, s ktorými sa vo vzťahu nezdôverujte!

Vzájomná dôvera je základným pilierom každého vzťahu, bez ktorého dlhodobé partnerstvo nemožno udržať. Podobne je to aj so vzájomnou komunikáciou. Avšak aj napriek tomu platí zásada, že existujú témy, s ktorými sa netreba automaticky zdôveriť svojmu partnerovi, pretože ich pretriasanie zbytočne zaťažuje vzájomný vzťah. Treba si ich preto nechať pre seba.

Predchádzajúce vzťahy a lásky
Otvorenosť a intimita síce patria medzi dôležité aspekty spolužitia, ale niektoré priznania sa a zdôverenia môžu partnera iba zraniť a vzťah skomplikovať. Určite, partner môže vedieť, s kým ste predtým chodili a ako dlho, ale detaily či nebodaj konkrétnosti intímneho charakteru si treba nechať pre seba. Týka sa to hlavne situácie, keď partner vyzvedá a informácie u neho vyvolávajú žiarlivosť a zneistenie. V takomto prípade reagujte slovami uistenia, že tak spokojná ako ste teraz s ním, ste ešte neboli a to je najdôležitejšie.

Erotické fantázie

Ak hrá vo vašich snoch či predstavách hlavnú úlohu váš terajší partner, určite ho do svojich predstáv zapojte. Môže to mať veľmi vzrušujúci náboj vo vašom vzájomnom intímnom živote. Avšak, ak sa vo vašich predstavách a snoch vyskytuje niekto iný ako on, nevešajte mu to na nos. Zbytočne by ho to zneistilo a možno aj popudilo. Vy si svoje sny vychutnajte vo svojich myšlienkach.

20 dôkazov, že máte šťastný vzťah

Vlastné komplexy
Nohy do „O“, malé prsia, krivý nos, piskľavý hlas či riedke vlasy. Kto z nás nemá nejakú nedokonalosť, ktorú by chcel zmeniť. Načo ale na ňu neustále upozorňovať vášho partnera, keď ju zmeniť nemôžete? Ak chcete poznať jeho názor, opýtajte sa ho, ale iba vtedy, ak ste pripravená zniesť akúkoľvek odpoveď. Ak budete neustále analyzovať svoje nedostatky, bude to mať negatívny dôsledok nie len na vaše vlastné sebavedomie, ale budete tým vnucovať aj vlastný negatívny názor o sebe partnerovi, pričom jemu sa vaše malé prsia či krivý nos môžu páčiť.  

Dennodenné pochybnosti
Tak ako každý deň nesvieti slnko, tak aj partnerský vzťah zažíva svetlejšie a tmavšie chvíle. Po fáze intenzívnej zamilovanosti prichádza obdobie, v ktorom partnera už nevidíme cez ružové okuliare. Ak budete každodenne rozoberať to, či vás ešte miluje a prečo sa teraz neusmieva a či to, že chce ísť s chalanmi na pivo znamená, že už nechce tráviť čas s vami, konflikty nenechajú na seba dlho čakať. Ak vás zožierajú spomínané pochybnosti, potrebujete si to učesať vo svojom vnútri, popracovať na vlastnom sebavedomí, napríklad aj za pomoci psychológa.

Flirtovanie

Prijatie či danie milého komplimentu, príjemný rozhovor s kolegom na firemnom večierku, stretnutie pohľadov s neznámym mužom, to všetko nás dokáže nabiť energiou a zvýšiť nám sebavedomie. Vzniká tu otázka, či o tom povedať partnerovi alebo nie. Nuž, závisí to od jeho povahy. Ak má sklony ku žiarlivosti, určite o tom mlčte. Ak je typom, pre ktorého je to, že ste príťažlivá aj pre iných mužov príjemné, môžete sa s ním o to podeliť. Nie však príliš často, aby to nevyvolalo dojem, že tie situácie cielene vyhľadávate.

Milkina kamarátka bola ako pijavica: Bavila sa s ľuďmi len pre peniaze

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa