Test: Varte s vyloženými nohami, s robotom čarodejníkom

Test: Varte s vyloženými nohami, s robotom čarodejníkom

Potrebujete rýchlo posekať, navariť, upiecť vaše jedlo a nechcete pri tom zašpiniť celú kuchyňu a mať v dreze plný riad? Pripraviť si niekoľko receptov naraz za pár minút a nestáť nad hrncami pol dňa? Otestovali sme novinku, ktorá by sa mohla pokojne nazvať aj strážcom a šéfom vašej kuchyne, TEFAL Cuisine Companion.

Henrieta (40), manžérka: Nič univerzálnejšie som v rukých nedržala. Denne varím pre svoje deti a manžela, občas aj pre cudzie deti, ktoré sú u nás na návšteve. Viete si predstaviť, aké sú maškrtné. S týmto prístrojom ma kuchtiť pre nich bavilo. A dokonca sa pridal aj manžel, keďže je celé menu absolútne nenáročné na používanie. Ak niečo nepochopíte na prvý raz, čo je ale nemožne, jednoducho sa riadite intuíciou. Tento robot robí všetko, mixuje, seká, šľahá, varí, aj na pare. Nikdy sa mi nič nepripieklo, každý recept má svoj časovač a stroj sa sám vypína alebo drží teplotu po dovarení. Oceňujem hlavne jeho celkovú kapacitu, čo je 4,5 litra, v preklade to znamená, že dokáže nasýtiť mojich šesť hladných krkov naraz.

Hodnotenie: Rýchle varenie, veľa porcií naraz

Bibiána (36), editorka: Nikdy ma nebavilo prihrievať chladné večere. V tomto robotovi je naparovací košík, žiadna škodlivá mikrovlnka nie je potrebná, čo je super. Som za zdravý životný štýl a stravovanie. A takáto služba je skvelá. Famózne je, že na varenie nemusíte mať extra mixér, dokonca ani krájač na zeleninu. Všetko je v tomto stroji, ostré, presné, rýchle. Jedna nádoba, v ktorej robíte kompletne všetko. Kde si bol doteraz? Rozdrví vám dokonca aj ľad, a pritom vyzerá tak sexy, že by ste ho najradšej mali iba niekde vo vitríne a vôbec ho nepoužívali. Dávam bodíky za jednoduchú obsluhu, aj umývanie po varení. Z receptov som už vyskúšala omáčky, uvarila mäsko, polievky, dokonca hnetie aj cesto, takže sme mali čerstvý chlebík, aj pudingy.

Hodnotenie: Kvalitné a zdravé stravovanie

Katka (39), asistentka: Vždy som sa bála variť, keď boli doma moje deti a lietali z izby do izby, aj do kuchyne. Oheň, plyn, horúci sporák boli strašiakom a neviete si predstaviť, ako mi dobre padlo, keď som sa tohto stresu zbavila. Robot je stabilný, môžete drgať do stola koľko chcete, ani sa nepohne. Nie je hlučný, nepopálite sa, keď sa ho chytíte. A keby sa aj celý prevrátil, výrobca myslel na všetko. Všetky tie západky, bezpečnostné rukoväte, ktoré zapípajú, ak nie sú poriadne zavreté a nedovolia vám pokračovať vo varení. No senzácia!

Hodnotenie: Bezpečná obsluha a stabilita pri varení

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa