Tieto bylinky liečia problémy s kožou!

Tieto bylinky liečia problémy s kožou!

Viete, že koža je najväčší orgán ľudského tela? Čokoľvek sa nášmu telu prihodí, väčšino si to prvá odskáče práve koža.

Ak sa nechceme zadĺžiť len kvôli tomu, že nám na ošetrenie kože nestačia financie na drahé značkové krémy a mastičky, vyskúšajte prírodne liečivá a bylinky, ktoré stovky rokov liečia ľudí napr. na dedinách.

Ak sa o kožu nestaráme, môže trpieť. Ak trpí koža, potom aj celé naše telo. V lete sme náchylnejší na alergie zo slnka. Ak sa spálime, väčšinou sa nám objaví nepríjemné začervenanie na koži, niekedy aj žíhlavka a koža nás nesmierne svrbí.

Ak máme tieto nepríjemné príznaky, máme pokazený celá deň. Keď sme na dovolenke, tak aj celý výlet. Na takéto bolestivé prípady začervenania používame antialergické bylinky ako rebríček, rumanček či nechtík, ktoré zmenšujú svrbenie, začervenanie a zápal spôsobený žihľavkou, potničkami alebo menšími kožnými alergiami.

Drobné ranky na koži
Sú síce malé, ale vedia nás bolieť ako veľké. Odreniny kože súbolestivé, mierne krvácajú. Môžu sa nám príhodiť hocikde pri športe,ale aj vo vode, či pri zlom otváraní fľaše. Ak nemáte pri sebe nič, čoich zahojí, urobte si kúru z prasličky alebo skorocela, ktorý podporujehojenie rán.

Spálená koža veľmi bolí. Ak sa nestaráme o opaľovacie krémy, ktorésvojím ochranným faktorom bojujú proti jej spáleniu, musíme siahnuť doprírody po lekára.

Ak koža na slnku prudko očervenie a začínajú sa nám robiť aj pľuzgiere,vyskúšajte niečo protizápalové z prírody ako rumanček a kostihoj,zmierňujú bolesti kože.

Ak nás postihne nejaká vírusová infekcia a objaví sa nám herpes,postihnuté miesto bolí, červená, je nepríjemne opuchnoté. Herpesy sa nakoži robia aj pri strese a pri zvýšenej psychickej záťaži.

Vtedy je najlepšia liečba z prírody v podobe upokojujúcich rastlín.Patrí k nim pŕhľava a ďatelina lúčna, ktorá čistí organizmus, upokojujeaj detoxikuje. Medovka a majorán zmierňujú zase napätie.Antibakteriálne účinky na pokožku má tymian, echinacea. Levanduľapôsobí na jej zdravý rast. Šalvia vyrovnáva kolísanie hormónov, ktoréspôsobuje kožné škvrny.

Autor: Paťa

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa