Tieto zábery Marilyn Monroe ste ešte nevideli: Prsia si zakrýva iba rukami! (FOTO vnútri)

Tieto zábery Marilyn Monroe ste ešte nevideli: Prsia si zakrýva iba rukami! (FOTO vnútri)
28 fotiek v galérií

Mala všetko, čo muži na ženách milujú – dokonalé krivky, nevinnú tváričku a sexi pohľad. Dievčatko a vamp zároveň.

Objavila sa v správnej dobe so správnou vizážou a stala sa z nej módna ikona a sexsymbol, aký nemá obdobu pravdepodobne v celej histórii kinematografie.

Múza umelcov. Nočná mora manželiek. Milovaná, aj nenávidená. Ženy ju napodobňovali a všetci muži, čo niečo znamenali, ju chceli mať či dokonca vlastniť. A ktovie, možno to ju práve zabilo!

Tieto fotky ste ešte nikdy nevideli! GALÉRIA POD ČLÁNKOM.

Krása na zabitie

Narodila sa ako nemanželské dieťa v roku 1926, no ani so svojou matkou nestrávila veľa času. Väčšinu detstva žila v sirotinci a v pestúnskej starostlivosti. Ako 15-ročná sa vydala, len aby sa nemusela vrátiť do sirotinca. Počas vojny pracovala v továrni na padáky, kde ju objavil vojnový fotograf a práve jeho zábery jej otvorili dvere ku kariére modelky. Jej prvá zmluva s 20th Century Fox (v roku 1946) jej zaručovala 125 dolárov týždenne. Za film Niekto to rád horúce o 11 rokov neskôr už zinkasovala 4 milióny!

Natočila niekoľko desiatok filmov, dokopy bola trikrát vydatá a vraj trpela depresiami, kvôli ktorým bola závislá od liekov a alkoholu. Je však pravda, že filmové štúdiá na ňu vyvíjali neustály tlak a je len pochopiteľné, že ju takéto tempo prestávalo baviť a pomaličky ju zabíjalo.

Sebevražda?
Okolo jej smrti vzniklo mnoho nejasností. Oficiálna verzia znela, že sa predávkovala liekmi na spanie. Lenže podľa pitvy ich mala v krvi také množstvo, že by to snáď nemohla pohltať ani za celý deň. A čudné bolo aj to, že s touto verziou nesúhlasil obsah jej žalúdka. Po dôkladnej obhliadke sa nenašli stopy po vpichoch injekciou, ale zato po klystíre áno. A tak vznikla domnienka, že smrteľný koktail sa do nej dostal druhým koncom.

Viete si predstaviť, že by si takáto krásna žena - z trucu či pod vplyvom depresie - sama rozpustila niekoľko desiatok tabletiek, a potom ich do seba naliala klystírom? Nehovoriac o tom, že ten samotný klystír či pohár so zvyškami liekov sa v jej byte nenašiel. Nečudo, že vznikli fámy o vražde. A keďže vraj randila s prezidentom Kennedym a údajne aj s jeho bratom, tak k sprisahaneckým teóriám nebolo ďaleko...

Norma verzus Marilyn
Norma Jean Baker (po matke), Mortenson (po otcovi, s ktorým jej matka nebola zosobášená), žila v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Keď ženy sedeli doma, starali sa o rodinu a manželovi mali po príchode domov doniesť papuče a miešaný drink. Norma sa chcela stať slávnou herečkou a nezávislou ženou, ktorá nepotrebuje žiadneho muža. Doba z nej však urobila Marilyn Monroe - sex symbol, lenže ona nebola dosť hlúpa na to, aby si to neuvedomovala. Zarábala milióny, poznala sa so všetkými vplyvnými mužmi svojej doby a vypracovala sa z ničoho – bohužiaľ, práve vďaka mužom, veď v tej dobe sa to inak ani nedalo. Svet uveril, že bola len naivnou blondýnkou v priesvitných šatách, ktorá nezvládla svoju popularitu a skončila v depresiách na liekoch.

Tajomstvo Dianiných svadobných šiat odhalené! Čo všetko v nich mala ukryté? (FOTO)

A čo keď to bola žena, ktorá v niektorých ohľadoch predbehla dobu a jednoducho začala byť nepohodlná? Urobte si názor sami... Zomrela v auguste 1962 ako 36-ročná, keď sa podľa niektorých zdrojov chcela vrátiť k svojmu bývalému manželovi (baseballový hráč Joe DiMaggio) a začať nový život.

Autor: Zuzana Petrovičová
Foto: Profimedia

 28 fotografií

Tieto zábery Marilyn Monroe ste ešte nevideli: Prsia si zakrýva iba rukami! (FOTO vnútri)Tieto zábery Marilyn Monroe ste ešte nevideli: Prsia si zakrýva iba rukami! (FOTO vnútri)Tieto zábery Marilyn Monroe ste ešte nevideli: Prsia si zakrýva iba rukami! (FOTO vnútri)Tieto zábery Marilyn Monroe ste ešte nevideli: Prsia si zakrýva iba rukami! (FOTO vnútri)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa