Tipy a triky pre suchú pokožku

Tipy a triky pre suchú pokožku

Aj vy patríte k tým, ktorí hydratačné krémy už nemajú kam odkladať, pretože nimi majú zapratanú celú kúpeľnu, ale aj tak to vyzerá, ako keby to vaša pokožka nezaznamenala? Namiesto vďaky vás trápi napnutím, šupinkami a žilkami? Krém vyťahujete niekoľkokrát denne, ale červená pokožka na tvárí vôbec nemizne? Ak vám to znie až príliš povedome, poďte spolu s nami zistiť, čo jej chýba k spokojnosti a kráse.
Mimochodom, vedeli ste, že koža človeka je najväčší ľudský orgán? Áno, presne tak!

Mydlo a voda. Zabudnite!
Ľuďom so suchou pokožkou sa neodporúča používať mydlové prípravky, pretože tieto produkty pokožku ešte viac vysušujú. Nech to znie akokoľvek paradoxne, pokožku vysušuje aj voda samotná. Pred dlhými horúcimi kúpeľmi by ste mali uprednostniť radšej rýchlu sprchu. Na odličovanie používajte zásadne pleťová mlieka alebo jemné micelárne vody pre citlivú pleť.

Suché len miesta?
Vaša pokožka nie je úplne vysušená, ale čas od času vás potrápi suchými miestami? Vsaďte na krémy, ktoré sú určené pre normálnu až suchú pleť. Tie, ktoré sú vyložene pre suchú pokožku, by pre vás mohli byť zbytočne mastné.


Dôležitá je aj strava
Stav našej pleti nesúvisí len s kozmetikou, ktorú používame, ale tiež s našou životosprávou. Na pozore by ste sa mali mať hlavne v prípade, ak sa poslednú dobu stav vašej pleti zhoršil. Dbajte na to, aby váš jedálniček obsahoval dostatočné množstvo zdravých tukov a nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Tým nemáme na mysli kávu ani colu. Vypiť by ste mali približne 2-3 litre tekutín.


Starostlivosť na dovolenke
Dovolenka, pre mnohých odpočinok, slniečko, kúpanie a pohoda. To ale neplatí pre našu pokožku. Až 90 % poškodenia kože má na starosti slnečné žiarenie, ktoré môže napáchať nenávratné škody. Spálená pokožka vám môže vytúžený oddych poriadne znepríjemniť a preto s krásnymi plavkami do batohu rozhodne pribaľte aj všetky potrebné kozmetické produkty, ktoré kúpite napríklad v eshope Notino.

Často sa však stane, že sa pred slnečnými lúčmi nestihneme schovať a spálená pokožka sa tak stane naším spoločníkom. Čo v takom prípade? Zaručenou pomocou je dobre známy Panthenol a gély z výťažkov Aloe Vera. Kožu nevysušujú a ich chladiaci účinok zmierňuje bolesť. Neberte spáleniny na ľahkú váhu a pozor si dávajte hlavne na materské znamienka.

Pokiaľ máte suchú pokožku hlavy, nezabudnite na jej pokrývku, inak by ste si mohli spôsobiť zhoršenie tohto stavu. V dnešnej dobe si môžete vybrať z celej rady krásnych šatiek a klobúkov, tak prečo to nevyužiť.


TIP na záver od nás
Čo ale trápi nejednu z nás, je nielen suchá pokožka, ale aj financie. My vám povieme ako možete získať časť peňazí naspäť zo svojich nákupov.

Myslíte si, že sme sa zbláznili? To vôbec nie. Riešenie je jednoduché - Tipli.sk je služba, ktorá vám vracia peniaze z nákupov cez internet. V ponuke majú viac ako 200 obchodov, medzi ktorými nájdete aj obchody s pleťovou kozmetikou, ako napríklad Notino, Pilulka.sk, BIOcare, ale aj stálice ako AliExpress, Booking alebo Tchibo. Registrácia, ako aj používanie tejto služby je úplne bezplatné.

Ak chcete nakúpiť, stačí na stránke Tipli vyhľadať váš obľúbený obchod a prekliknúť sa do daného obchodu pomocou oranžového tlačítka - “Prejsť do obchodu”. Ďalší postup sa nijak inak nelíši od bežného nákupu - vyberiete si a objednáte tovar. Jediným rozdielom bude to, že vám Tipli vráti určité percento naspäť z ceny nákupu. Jeden krok navyše vám tak môže ušetriť nemalé peniaze! :-)

Platená reklama

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa