Títo ľudia zvonku vám môžu totálne pokašľať vzťah!

Títo ľudia zvonku vám môžu totálne pokašľať vzťah!

Keďže nežijeme na opustenom ostrove, denne sa stretávame s viacerými typmi ľudí, ktorých názory nás ovplyvňujú a formujú. Zároveň zasahujú aj našich vzťahov. Položili ste si niekedy otázku, kto všetko môže váš vzťah ovplyvniť, a najmä negatívne do neho zasiahnuť?

Rodičia a svokrovci
Na prvom mieste sú určite rodičia a svokrovci, ktorí sa necitlivo miešajú do výchovy deti i do vášho vzťahu. Na všetko majú riešenie a „dobré rady“. Najhoršie je, ak rodičia mali inú predstavu o vašom partnerovi a „neprežuli“, že ste si vzali práve ju/jeho. Rovnako zhubný dopad má, ak spochybňujú vašu či partnerovu výchovu a presadzujú svoje postupy. Vaše spolužitie môžu naštrbiť aj nezdravou potrebou po pozornosti, ktorú vyžadujú alebo vás zaťažujú nadmernými požiadavkami na prácu, ktorú chcú, aby ste pre nich vykonávali na úkor svojej rodiny.

Priatelia alebo známi
Vaše spolužitie môžu narušiť priatelia, rodinní príslušníci či širší známi, ktorí vás napríklad bombardujú častými a nečakanými návštevami, ktoré nie sú želané. Problém vznikne, ak jeden z partnerov tieto návštevy akceptuje a nerobia mu ťažkosti, no druhého obťažujú. Priatelia narobia veľkú paseku i vtedy, ak vám dávajú nesprávne rady, ako riešiť konkrétne konflikty vo vzťahu, a to najmä vtedy, ak sú sami rozvedení. Bohužiaľ, väčšinou ich nesprávnosť odhalíte príliš neskoro.

Bývalí partneri
Títo môžu tiež negatívne zasahovať do vzťahu. Zväčša prostredníctvom detí - nechcú vám s nimi umožniť kontakt alebo na nich finančne neprispievajú. Tiež vás môžu obťažovať neustálymi telefonátmi, robením napriek, rozširovaním klebiet a podobne. Ohovárajú vášho terajšieho partnera alebo proti nemú štvú vaše spoločné deti.

Kolegovia a kolegyne
Medzi ľudí, ktorí vám môžu zničiť vzťah patria tiež najbližší spolupracovníci. Ich negatívny vplyv často súvisí s vašou žiarlivosťou, pretože s kým trávi váš partner najviac času cez deň? No, predsa s kolegyňami a kolegami. Ak jeho cesta domov vedie deň čo deň najprv cez blízku krčmu, v ktorej sa zastaví s kolegami, nečudo, že voči nim cítite hnev. Samozrejme, že nepodľahne každý a ani to každá nebude skúšať, ale pozor na to, lebo nejeden rozchod je práve dôsledkom príliš dôverných vzťahov na pracovisku.

Zamestnávateľ
Svoju úlohu pri negatívnom ovplyvňovaní vašej lásky hrajú i vaši zamestnávatelia. Najmä vtedy, ak po vás vyžadujú, aby ste v práci trávili neprimerané množstvo času a neváhajú vás kvôli tomu vyrušovať i v súkromí. Nerešpektujú, že máte právo na voľný čas a očakávajú, že budete neustále na telefóne.

Susedia
Na jednej strane niet lepších kamarátov ako sú dobrí susedia, no na strane druhej aj oni vedia narobiť vo vzťahu poriadnu šarapatu. Počnúc neustálym spoločným kávičkovaním, keď partner má pocit, že s vami trávi menej času ako vaša suseda až po koketovanie, ktoré sa stáva častým dôvodom hádok.  

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa