TÍTO zostanú single navždy... v čom je problém?

TÍTO zostanú single navždy... v čom je problém?

Jeden z nedávnych prieskumov zistil, že až 60 % mileniálov je osamelých. Je to paradox, pretože žijeme v dobe, keď zoznámiť sa s niekým nie je ani zďaleka také zložité ako kedysi. Široká sieť zoznamovacích agentúr či internet ponúkajú obrovské možnosti, napriek tomu svetom vládne osamelosť a život v štýle single. Tak v čom je problém?

Bude to asi v nás
Ak tipujete, že problémom sú samotní ľudia, hádate správne. Čoraz viac ľudí totiž zapadá do profilu človeka, ktorý je jednoducho odsúdený na samotu. Často stačí, ak bazíruje na veciach, ktoré sú nezlučiteľné s rovnocenným párovým spolužitím.

Večné deti
Určite aj vy poznáte vo svojom okolí niekoho, komu ťahá na 40-tku, no stále býva s rodičmi. Keďže je to pre neho pohodlné, ťažko očakávať, že dobrovoľne vystúpi zo svojej komfortnej zóny a obetuje svoje pohodlie vzťahu. Je naučený na určitý systém, ktorý mu mamička plne zabezpečuje, a preto nie je nútený to meniť. Nahradiť mu matku bude pre eventuálnu partnerku či partnera nesmierne náročné.   

Meniči
Tento typ ľudí nie je nikdy s ničím a s nikým spokojný. Svojho potenciálneho partnera nedokážu vnímať ako rovnocenného človeka, ale ako niekoho, koho je potrebné zmeniť a prispôsobiť ho svojim túžbam a potrebám. Nedokážu partnera vnímať takého, aký je a v eventuálnom vzťahu by boli permanentne nespokojní.  

Ironickí humoristi
Zmysel pre humor a smiech sú v partnerskom spolužití nesmierne dôležité. V pravú chvíľu niečo nadľahčiť a pozrieť sa na problém z iného uhla pohľadu je veľmi cenná devíza. Iné však je, keď viete, že od toho druhého nemôžete čakať, že povie niečo vážne, vždy všetko relativizuje, vysmieva sa a ironicky okomentuje. S takýmto partnerom žiť naozaj nie je med lízať.  

Držgroši alebo márnotratníci
Pre párové spolužitie je nesmierne náročné žiť s partnermi, ktorí počítajú každý cent a musíte sa spovedať z každého nákupu a nedoprajú druhým a ani sebe. V ich vlastnom i v záujme druhých ľudí je naozaj lepšie, ak zostanú sami. A potom sú tu tí, ktorí si myslia, že za peniaze si kúpia všetko. Radi vzbudzujú dojem, že si môžu dovoliť všetko a veľakrát považujú i svoju polovičku len za „dizajnový doplnok“. Nedisponujú finančnou disciplínou, preto sa na nich v oblasti výdavkov nemôžete spoľahnúť.

Večne nespokojní
Táto kategória ľudí dokáže zo spoločného života urobiť hotové peklo. Viete si predstaviť, že by ste museli žiť s niekým, kto sa večne na všetko sťažuje a nie je spokojný vôbec s ničím? Čokoľvek by ste urobili, vždy by si našiel niečo, čo by sa dalo skritizovať. Títo sú naozaj odsúdení na život osamote.

Visiaci na sociálnych sieťach
Ľudia závislí od mobilov, smartfónov a sociálnych sietí často nežijú reálny život. Svoj život majú zdokumentovaný na sociálnych sieťach a smartfón je ich predĺženou rukou. Nedokážu prežívať skutočné emócie, sú naviazaní na životy iných, svoje rozhodnutia robia na základe toho, ako na nich reagujú druhí ľudia. Bez „lajku“ sa ani nepohnú.   

Zúfalci
Títo ľudia to zasa s hľadaním svojej polovičky preháňajú. Sú ochotní spraviť čokoľvek len preto, aby sa s niekým zosobášili a mali deti. Ich túžba je však až taká prehnaná, že každého hneď odplašia.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa