To sa podržte! Z čoho má ženích na svadbe najväčšie obavy?

To sa podržte! Z čoho má ženích na svadbe najväčšie obavy?

Hoci má byť svadba pre pár tým najšťastnejším dňom, nie je tomu vždy tak. Aj nevesta i ženích majú určité obavy, ktoré im víria v hlave.

Či už ide o tie najjednoduchšie, ako dobrý výzor pri obrade až po tie najvážnejšie, dokedy táto pohoda a radosť z manželstva vydrží? Čo však so situáciou, keď prídu po obrade gratulovať novomanželom ženíchove expriateľky?

Muži nezvyknú byť až takí nerozhodní, nereagujú príliš emotívne, ani keď ide do tuhého, sú vždy tí pokojnejší z dvojice. Čo sa však stane, ak stratia nad sebou kontrolu a začnú sa prehnane obávať a to pred vašou životnou udalosťou, akou je svadba alebo po nej?

Muži a ich obavy
Muži si zvyknú pred svadbou rozoberať v hlave debaty s rodičmi, so známymi, s priateľmi. Všetky dôležité upozornenia, rady do života. Skôr však tie, ktoré dostali od kamošov na rozlúčke so slobodou. Niektoré by sa ich budúcim manželkám rozhodne nepáčili. Sebavedomý muž po celý život nie je nikto iný ako Superman.

Muž bez starostí neexistuje, len ich vie dobre ukrývať. Muža pred svadbou netrápi jeho vzhľad, skôr chce, aby sa jeho známi dobre zabavili. Trápi ho, keď je jeho nastávajúca nervózna. Muži si obrat neužívajú tak, ako my ženy. Skôr sa tešia na jeho finále a kedy sa už navečerajú.

Trochu sa však obávajú svojich expriateliek, ktoré bývajú na svadbách veľmi viditeľné. Ak to boli výrazné ženy, vie o nich celá rodina aj známi. Obyčajne sa neschovávajú v kúte, ale stŕhajú na seba na chvíľu všetku pozornosť. Ich družné debaty so ženíchovými rodičmi vedia nevestu poriadne vytočiť. Nehovoriac o tom, keď svojím expriateľom blahoželajú.

A na záver príde bozk, ktorý býva vždy divný, vášnivý, frustrujúci? Dojem z krásneho dňa je fuč, nevesta sa môže cítiť dotknutá, žiarli. Iným prípadom je, ak sa svadbu prídu ženy, ktoré nevesta vidí prvýkrát a ich blahoželania partnerovi sú viac ako podivínske a dvojzmyslené. Akoby sa poznali už sto rokov a vy ich vidíte prvýkrát. Odkiaľ sú?

Muži nechcú vo svadobný deň ani nijako zlyhať
Hoci sa svadobná noc už nepraktizuje ako kedysi, nie je na ňu čas, miesto, chuť... tie ďalšie noci po nej sa chce každý chlap ukázať v dobrom svetle. Že jeho manželka neurobila chybu, keď si ho vzala. Je predsa chlap na správnom mieste a TERAZ A TU to žene aj dokáže.

Muž sa bojí zlyhania. Nielen toho v posteli, ale skôr v živote a v oblastiach, v ktorých by sa mu ako mužovi malo jednoznačne dariť. Napríklad v rodine, v práci. Mladá rodina potrebuje lepšie finančné zabezpečenie, ak chce mať napríklad rodinný prírastok. Manželstvo nie je len o krásnej svadobnej veselke, ktorá sa po pár hodinách končí. Je skôr o živote, ktorý nasleduje potom, ale naň počas svadby vôbec nemyslíme. Verte, že muži áno...

Autor: maj
Foto: Shutterstock 

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa