TOTO čaká princa Edwarda: Získa titul, stratí... (FOTO)

TOTO čaká princa Edwarda: Získa titul, stratí... (FOTO)
40 fotiek v galérií

Princ Edward (55), gróf z Wessexu, a jeho manželka Sophie (54) oslávili v lete 20. výročie sobáša. Pokojný život najmladšieho syna kráľovnej Alžbety II. však čakajú veľké zmeny, keď zdedí titul po svojom otcovi, princovi Philipovi.

Žiadne škandály
Princ Edward a Sophie Rhys-Jones sa zoznámili v roku 1994 a po piatich rokoch sa zasnúbili. Svadba sa konala 19. júna 1999 v Kaplnke sv. Juraja vo Windsore, kde sa zosobášili aj princ Harry a Meghan Markle. Na rozdiel od svojich troch starších súrodencov sa princ Edward nerozviedol a jeho život nie je okorenený žiadnymi škandálmi. S manželkou Sophie má dve deti – dcéru Louise (15) a syna Jamesa (11) – a žije v ústraní v súkromnej rezidencii Bagshot Park v Surrey.

VIDEO: Princ Philip o vojvodovi z EdinburghuKoniec súkromia?
Princ Edward nie je na zozname jednotlivcov, ktorým výdavky platí vláda a odčerpávajú z verejných financií. Jeho postavenie je „občan“ a výdavky za domácnosť platí kráľovná zo súkromného účtu. Keď však bude princ Edward povýšený na vojvodu, jeho celoživotná snaha po súkromí sa ocitne v ohrození. Spisovateľka Ingrid Seward v knihe Princ Edward píše, že princ nikdy nedával vyhlásenia cez Buckinghamský palác, ale vzal veci do svojich rúk. Uzavrel s médiami dohodu, že ho nechajú na pokoji.

 


Nezaháľajú, pracujú
Gróf a grófka z Wessexu sú od roku 2002 zamestnaní členovia kráľovskej rodiny. Ukončili svoje súkromné podnikanie a na plný úväzok pracujú pre kráľovnú Alžbetu II. Princ Edward prevzal mnohé oficiálne povinnosti princa Philipa (97), ktorý ich pre vysoký vek nemôže plniť. Kráľovná si veľmi želá, aby Edward po otcovej smrti zdedil jeho titul – vojvoda z Edinburghu so všetkými povinnosťami, ktoré k nemu patria. Tento titul, ktorý v minulosti patril Alfrédovi, synovi kráľovnej Viktórie, dostal princ Philip v roku 1947 po svadbe s Alžbetou.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Autor: jb
Foto: Getty Images

 40 fotografií

TOTO čaká princa Edwarda: Získa titul, stratí... (FOTO)TOTO čaká princa Edwarda: Získa titul, stratí... (FOTO)TOTO čaká princa Edwarda: Získa titul, stratí... (FOTO)TOTO čaká princa Edwarda: Získa titul, stratí... (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa