Trikrát rozvedený: Vstúpiť s ním do ďalšieho manželstva?

Trikrát rozvedený: Vstúpiť s ním do ďalšieho manželstva?

Poznáte to. V kolónkach zoznamiek, formulárov aj medzi dedinskými klebetami sa toto slovo vyníma medzi ostatnými: rozvod. Aj keď už aj na Slovensku sa stal bežnou realitou - v minulom roku ním skončilo v prepočte na svadby každé druhé manželstvo, stále nás vie tento stav pri výbere životného partnera poriadne zmiasť.

Každý robí chyby
A čo keď má muž za sebou manželstiev hneď niekoľko? Má zmysel život s dvakrát či trikrát rozvedeným? Chyby robí každý, najmä keď si vezmeme slovenskú unitárnu realitu, ktorá tu ešte preč časom vládla. Aj jedno nevydarené manželstvo sa dá nazvať čírou chybou, ktorú ukončila zrada, pekelne odlišné záujmy, zištné dôvody alebo prirodzené odlúčenie životných ciest dvoch ľudí, ktorých k ďalšiemu udržiavaniu vzťahu a záväzkov nič neviedlo.

Skúsenosti

Prvý rozvod môže byť len ďalšou životnou skúsenosťou, ktorú váš vyvolený absolvoval, navyše ho môže aj zmeniť k lepšiemu. V predošlom zväzku mohol vyrásť z nereálnych očakávaní, mladíckych koníčkov, ktoré mu zaberali more času, neustále prázdnych vreciek aj nárokov na partnerku – ktoré mu však mohli aj pribudnúť.

Druhýkrát rozvedený muž môže byť klamár, povaľač či nezodpovedný výrastok, ktorý sa nikdy nepoučil a nepoučí. Evokuje niekoho, kto si nevie uvedomiť chybu. Alebo ju prinajmenšom nikdy nevidí v sebe a preto stále opakuje.

Je normálny?
Ale tento muž môže byť aj celkom normálny. Možno prvé manželstvo zabila nevera alebo jej panovačná matka, ktorá dopomohla k definitívnemu vyústeniu problémov. Možno v druhom ona vycestovala do zahraničia a ich city boli na ďalšie udržiavanie vzťahu na diaľku prislabé. Treba si to však overiť. Stretnite sa s jeho priateľmi z toho obdobia. Žiadnych nemá? Podozrivé.

Ak to situácia dovolí, naberiete odvahu a hladiny sú pokojné, stretnite sa aj s jeho „ex“. Presvedčte sa, čo bol problém krachu jeho vzťahov z viacerých strán. A najmä treba brať do úvahy aj fakt, že mimo manželstiev mohol mať ďalšie, prinajhoršom aj paralelné vzťahy. Zistite si, aké boli medzi nimi intervaly. Koľko času si nechal medzi rozvodom a ďalšou svadbou?

Záväzky z minulosti

Ak uvažujete o dôveryhodnosti niekoľkokrát rozvedeného potenciálneho partnera, zoberte do úvahy aj praktické veci, ktoré vám v prvej chvíli možno nenapadnú – koľko má potomkov a aké má k predošlým rodinám záväzky? Ako je to s majetkom, financiami, vyrovnaním? Bude chcieť mať ešte niekedy deti s vami? Chcete si ho vziať - vstúpi do ďalšieho manželstva alebo má doživotnú ujmu? Takže pozor na čísla: dvakrát rozvedený – prípad od prípadu, trikrát – výstraha a štyrikrát – určite nie!

Autor: bb
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa