Trpko to oľutoval: TOTO zosnulý Karel Gott nedoprial svojej matke! (Archívne FOTO)

Trpko to oľutoval: TOTO zosnulý Karel Gott nedoprial svojej matke! (Archívne FOTO)
20 fotiek v galérií

Karel Gott odštartoval svoju spevácku kariéru priam raketovo. Zatiaľ, čo otec nebol nadšený, jeho mama Marie Gottová ho veľmi podporovala a stála pri ňom. Ale aj ona mala jednu túžbu, ktorú jej však jediný syn nesplnil a trpko to oľutoval. Čo to bolo?

VIDEO: Rozlúčková omša s maestrom Karlom Gottom

 

So stúpajúcou slávou rástlo aj množstvo listov, ktoré zaplavovali schránku Gottovcov. Pani Gottová v archívnom rozhovore s Oldřichom Roháčom odhalila, čo sa nachádzalo v listoch adresovaných jej synovi: „Píšu väčšinou neznáme dievčatá a prikladajú fotografie, píšu však aj ľudia starší, alebo dokonca úplne starí. Listy sú plné obdivu i milostných vyznaní a návrhov a prichádzajú aj návrhy na sobáš, niekedy veľmi vážne, noblesné, dojímavé, inokedy plné nevkusu a banalít."

Karel Gott mal veľkú radosť zo všetkých listov od svojich priaznivcov i zamilovaných obdivovateliek. „Všetky slušné prejavy, aj tie najprostejšie si Karel nesmierne váži, aj keď nemôže dať vždy uspokojujúcu odpoveď. Sú preňho veľkou vzpruhou, nad niečím vážnym však zatiaľ neuvažuje," prezradila o svojom synovi pani Gottová.

Kliknite do galérie pod článkom.

Pre mladého Karla Gotta bola na prvom mieste kariéra a rodinný život musel čakať. „Hovorieva, že najskôr chce byť svetovým spevákom a potom uvidí. Snáď sa aj ja potom dočkám, že budem tou vytúženou šťastnou babičkou. Zatiaľ však musíme byť trpezliví, dievčatá aj ja," priznala Marie Gottová svoju túžbu stať sa starou mamou.

VIDEO: Už z hor zní zvon a nádherne smutná pieseň Karla Gotta

 

Vnúčaťa sa však pani Gottová nedočkala. Karel Gott sa síce stal v roku 1973 otcom, keď sa mu narodila dcéra Dominika, ale zlatý slávik sa neodvážil svojej mame priznať, že má nemanželské dieťa. V tej dobe to bolo niečo neštandardné a miláčik publika sa obával reakcie svojej konzervatívnej mamy. Keď spevákova mamička v roku 1977 zomrela, Kája oľutoval, že jej o svojej dcére nepovedal a obral ju o možnosť potešiť sa s vnučkou.

Autor: Tat
Zdroj foto: Archív

 20 fotografií

Trpko to oľutoval: TOTO zosnulý Karel Gott nedoprial svojej matke! (Archívne FOTO)Trpko to oľutoval: TOTO zosnulý Karel Gott nedoprial svojej matke! (Archívne FOTO)Trpko to oľutoval: TOTO zosnulý Karel Gott nedoprial svojej matke! (Archívne FOTO)Trpko to oľutoval: TOTO zosnulý Karel Gott nedoprial svojej matke! (Archívne FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa