Tušili ste to o nich? Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel spolu nikdy...

Tušili ste to o nich? Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel spolu nikdy...
25 fotiek v galérií

Britská panovníčka a jej manžel majú jedno z najpevnejších manželstiev vhistórii monarchov. Sú spolu viac ako 70 rokov, no ich "recept" na úspech je pomerne netradičný...

VIDEO: Kráľovná Alžbeta II. počas svojej vlády precestovala takmer celý svet

Tušili ste, že títo dvaja majú oddelené spálne? Nie je to len vekom, separátne izby majú po celý čas, čo sú spolu a žijú v jednej domácnosti. Brali sa v roku 1947 a okamžite po spoločnom nasťahovaní sa im služobníctvo pripravilo dve postele pomerne ďaleko od seba. Dôvodom bol vtedajší zvyk z vyššej vrstvy, ktorýto prikazoval.

FOTO Hnusím sa sama sebe! Krásna vicemiss (30) skončila po vážnej nehode zmrzačená na vozíku

Vyššie postavení ľudia zo spoločnosti spávali aj po sobáši oddelene, aby neboli ničím a hlavne nikým rušení. Žiadne chrápanie, kopanie či nebodaj budenie, ktoré by mohlo zhoršiť spánok. Takto sa každý z manželov vyspal a pokiaľ bola chuť, zišli sa v jednej zpostelí.Takto to v tom čase fungovalo a kráľovná s manželom si tento zvyk ponechali až doteraz. Dve spálne praktizujú už desiatky rokov.

V galérii pod článkom sa pozrite, ako šiel čas s párom, ktorý je jedným z najmocnejších na svete. Kráľovná Alžbeta II. a princ Philip sú ukážkou stability a oddanosti manželstvu. 

Autor: ling
Foto: Getty Images

 25 fotografií

Tušili ste to o nich? Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel spolu nikdy...Tušili ste to o nich? Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel spolu nikdy...Tušili ste to o nich? Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel spolu nikdy...Tušili ste to o nich? Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel spolu nikdy...
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa