Upozorňuje niekto v práci na vaše chyby?

Upozorňuje niekto v práci na vaše chyby?

Snažíte sa robiť si svoju prácu, čo najlepšie. Nie ste dokonalá, nie ste robot, občas si urobíte v práci pauzu, keď vás nikto nevidí. Ale to si len myslíte. Za pár dní sa vám ozve šéf s tým, že na vás niekto žaloval.

V práci sme v obkľúčení našich kolegov. Aj keď sa snažíme so všetkými vychádzať čo najlepšie, vždy sa nájde nejaký „potkan“, ktorý nám to tam spestrí. Ak viete, že šéf na klebety nedá, základom je si bonzáka nevšímať. Nevšímajte si jeho žalovanie, pokiaľ sa jedná len o jeho žiarlivosť a vám z toho nikto nevyvádza dôsledky. Ak budete žalovanie ignorovať, prestane to vášho kolegu baviť. Naši známi v práci majú rôzne dôvody na to, aby nám podkúrili. V robote ide zväčša o boj o moc, o upútanie pozornosti, o peniaze, o popularitu.

Sex so šéfom: máte problém!

Žalovanie dospelých sa veľmi podobá na žalovanie detí. Ten, kto žaluje sa chce javiť v šéfových očiach lepším, než tí ostatní. Upozorňuje na chyby ostatných. Je rád, ak niekoho prichytí pri čine a môže svojím žalovaním potrestať obeť činu. Nevie, že takýmto činom často len rozdúcha nekonečný kruh pomsty. Žalovanie treba prehliadať, nie je to nič nové, netreba na neho reagovať, skôr ho vtipne odbiť. To zoberie žalujúcemu vietor z plachiet.

Ak máte pozitívne vystupovanie a nikomu neubližujete, sami nevyvolávate senzácie, žalujúci nedosiahne svoj cieľ, nikto mu neuverí a žalovať prestane. Je treba byť otvorený voči ostatným kolegom, nesnažiť sa niečo skrývať, ale skôr pomáhať. Na žalovanie treba reagovať, ak už sú dôsledky nebezpečné, ak vám hrozí strata zamestnanie, alebo sankcie, ktoré nemajú logické vysvetlenie. Inak vzniká riziko opakovania činnosti žalujúceho aj na ostatných kolegov ktorých môže jeho „sila“ začať terorizovať.

Obliekajte sa ako váš šéf, odrazí sa vám to aj na plate

Autor: Hana

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa