Uspokojená doma, úspešná aj v práci

Uspokojená doma, úspešná aj v práci

Po úspechu v profesijnom živote túži väčšina z nás. Nie vždy však vieme, ako ho dosiahnuť. Napriek tomu, že máme pocit stagnovania, nemôžeme sa rozhodnúť pre zásadnú zmenu. V súčasnom zamestnaní máme pocit príslušnosti k určitej skupine, máme istoty.

Je prirodzené, že zmena, ktorá by zásadne narušila naše zvyky, nám prináša strach. Podľa prieskumov je zmena práce jednou z najvyčerpávajúcejších zmien, a to hneď po rozvode.

Častými príčinami neúspechu v práci i v osobnom živote je nedostatok vôle, pasivita a neustále porovnávanie sa s inými, podľa nás, úspešnejšími ľuďmi. Ak chceme dosiahnuť úspech, naša vôľa uspieť musí byť silnejšia ako pocit, že neuspejeme.

Na dosiahnutie vysnívanej pracovnej pozície nestačí len motivácia. Ponúknuté miesto musí zodpovedať vašim schopnostiam a zručnostiam. Zhodnoťte preto svoje silné a slabé stránky a stanovte si reálne ciele. Nepokúšajte sa byť hneď na začiatku na najvyššom stupni firemného rebríčka. Cesta nahor je postupná a vyžaduje si trpezlivosť.

Úspech druhých sa nesie len veľmi ťažko, hlavne ak je vaše okolie voči svojim výkonom nekritické a odmieta vidieť čas, námahu a energiu, ktorú ste do svojej práce vložili.
Nenechajte sa však znechutiť, nepočúvajte zlomyseľné reči o karieristkách ani podobné nezmysly. Ak vás práca teší a napĺňa a nechodíte si na osem hodín denne poklebetiť ku káve, robíte dobre.

Za úspechom v práci je aj spokojnosť v osobnom živote
Je to tak. Ak je žena doma dostatočne namotivovaná a dokonca aj sexuálne uspokojená, nikdy nepríde do práce v zlej nálade. Nepostrehnete, že by zbytočne hľadala dôvody na hádku s kolegami.

Má svoj svet, do ktorého sa rada vracia a robí ju šťastnou. Spokojná a uspokojená žena je krajšia na pohľad, ako tá, ktorej sa lásky nedostáva. Cíti sa byť príťažlivá a podľa toho sa aj správa. Je to vidieť na jej tvári, ako žiarli, na jej pohyboch, na oblečení, ktoré si do práce vyberá. Úspech má takáto osoba zaručený, stačí sa na ňu len pozrieť, chcete sa s ňou stretávať, rozprávať, nechať sa ňou inšpirovať.

Autor: Adelka

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa