V manželstve si musíte dávať pozor na ústa: Kedy najmä?

V manželstve si musíte dávať pozor na ústa: Kedy najmä?

Nie je to skvelý pocit, môcť povedať mužovi čo máte na srdci? Pozor, ale nie vášmu zákonitému manželovi. V manželstve si musíte dávať pozor na ústa. Pravda nám nemusí vždy uľahčiť život.  

Hovoriť s partnerom vždy láskavo je zručnosť, ktorej by sa mali manželské páry učiť. Všetci sme z času na čas zbití životom a vonkajším svetom. Zabudnite ale na týchto niekoľko viet a nevyslovte ich pred manželom ani omylom.

Si rovnaký ako tvoj otec
Je to škaredé a znevažujúce. Manžel môže dostať strach, že nevedomky vystavuje najhoršie rysy svojej rodiny. Ak sa chystáte vyniesť tento výrok kritiky, zastavte sa a premýšľajte o ňom. Možno, že váš muž je typ človeka, ktorý nikdy neupratuje, má zlozvyky, ale na ne stačí aj primeraná žiadosť o nápravu, bez urážok.

Nechceš si nájsť novú prácu?
Nepáči sa vám, koľko času trávi manžel mimo domova? Neprináša vám dostatok peňazí? Než čokoľvek poviete, čo by mohlo muža zabolieť, pozrite sa na vaše ostatné domáce problémy. Buďte obzvlášť opatrná, než zaútočíte na manželove schopnosti podporovať vás i vaše deti.

Ak máte problém s tým, koľko peňazí zarobí, je to príležitosť porozprávať sa o vašom životnom štýle, bez výčitiek. Ak nie je úplný ignorant, vie sa zhodnotiť aj sám, nakoľko je šikovný postarať sa o rodinu.

Matka ma varovala, nech si ťa neberiem
Nemali by sme sa riadiť názormi druhých, diktovať si svoj vzťah. Možno vám matka vravela, že máte na svadbu ešte čas. Jej slová vám môžu znieť v hlave ako varovanie pri každej manželskej hádke. Držte ale jazyk za zubami a zamerajte sa na koreň problému.

Nechaj, urobím si to sama!
Je to bolestné hneď dvoma spôsobmi. Po prvé, podobná veta uráža vášho manžela a jeho elementárnu potrebu byť podporovateľ a schopným človekom v domácnosti. Po druhé, je ponižujúce pre všetkých dospelých počuť, že jeho snaha je zbytočná a neocenená.

Autor: Sisa
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa