Vek prezradia aj rozšírené póry: Ako si s nimi poradiť?

Vek prezradia aj rozšírené póry: Ako si s nimi poradiť?

Najviditeľnejšie sú v T-zóne, na čele, nose a brade. Ich veľkosť je daná geneticky, ale vekom sa zväčšujú, čo môže pôsobiť neesteticky. Ako si s nimi poradiť?

1. VYVÁŽENÝ jedálny lístok
S pribúdajúcimi rokmi si treba starostlivo vyberať potraviny nielen kvôli priberaniu. Konzumácia ťažkých, korenistých, tučných a dráždivých jedál, alkoholu a cigariet podporuje rozširovanie pórov.

2. PRAVIDELNÁ očista
Dôkladné odlíčenie a denné čistenie pleti zahŕňa okrem odstránenia mejkapu aj špeciálny úkon – intenzívnu pleťovú očistu pomocou kefky a čistiaceho gélu. Pošúchajte si nimi citlivo celú tvár a po minúte zmyte vodou.

3. SPRÁVNA voľba kozmetiky
Umytím sa domáce ošetrenie pórovitej pleti nekončí. Tonikum s aktívnymi látkami na uzavretie pórov je rovnako dôležitý krok ako nasledujúca aplikácia séra na vyhladenie a záverečné nanesenie hydratačného krému.

4. DOMÁCE masky
Aj priveľa kozmetických prípravkov môže upchávať póry. Preto si občas urobte domácu masku, ktorá pleť osvieži, zlepší tvorbu kožného mazu a uzavrie póry.
 Jablková maska
Jablko najemno nastrúhajte, pridajte lyžičku bieleho jogurtu a lyžičku ovsených vločiek. Zmes naneste na tvár. Maska čistí a ozdravuje póry, má hydratačné účinky a dodáva pleti vitamíny.
 Maska z vajec
Zmiešajte žĺtok, pár kvapiek citróna, k tomu lyžičku medu. Hmotu podobnú pene aplikujte na tvár a nechajte zaschnúť, potom zmyte. Maska vyhladí pokožku a uzavrie póry.
Kvasnicová maska
Kvasnice roztlačte,pridajte pár kvapiek citróna a vlažnej vody, premiešajte a naneste na pleť. Po zaschnutí opláchnite. Kvasnice majú protizápalový aj sťahujúci účinok.

Autor: Martina Hvozdovičová
Foto: Shutterstock

BÁJEČNÝ TIP
Okvetné lístky nechtíka lekárskeho predstavila spoločnosť Kiehl’s svojím zákazníkom prvýkrát v 60. rokoch v toniku Calendula Herbal Extract Toner, ktorý je dnes najpredávanejšie tonikum Kiehl’s na celom svete. Dnes do produktovej rady s nechtíkom srdečne vítame unikátny prírastok v podobe NOVÉHO hydratačného krému obohateného o sérum Calendula Serum-Infused Water Cream. Výrazne upokojuje a dlhodobo hydratuje pričom zanecháva hebký dotyk a svieži finiš. Posilňuje kožnú bariéru, bojuje proti začervenaniu pokožky a jej starnutiu.

Zákazníci sa stále častejšie zaujímajú o krémy s ľahkou textúrou a vysokým ochranným faktorom, ktorý pleť chráni i pred agresívnym vplyvom znečisteného prostredia. Farmaceuti Kiehl’s tak vyvinuli ľahkú fluidnú formulu, ktorá chráni pleť proti znečistenému prostrediu a UV žiareniu – ultraľahký gél s veľmi vysokým ochranným faktorom Dermatologist Solutions Ultra Light Daily UV Defense Aqua Gel SPF 50 PA.

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa