Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia...

Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia...
20 fotiek v galérií
Britská kráľovná Alžbeta II. má svoje zásady. Jednou z nich je, že sa nevyjadruje k homosexuálnemu manželstvu svojho vzdialenejšieho bratranca, lorda Ivara Mountbattena. A to je veru veľká vec!

56-ročný lord žil 16 rokov v manželstve a má tri deti, no rozhodol sa vyjsť s pravdou von. Od mala vedel, že je gay, no v tej dobe nemohol o ničom takom nahlas hovoriť. Časy sa zmenili, pred 50-tkou sa rozviedol, priznal svoju orientáciu a z lásky sa znovu oženil. V roku 2018 si vzal o rok staršieho stewarda Jamesa Coyla, pričom išlo o vôbec prvú kráľovskú svadbu rovnakého pohlavia.

Bratranca kráľovnej plne podporila jeho najbližšia rodina, vrátane detí a exmanželky, ale čo na to vzdialenejší príbuzní z paláca? Radšej mlčia a svadbu úplne odignorovali. Pritom otec lorda Ivara bol priamym bratrancom princa Phillipa, manžela kráľovnej. Informácie sa k Alžbete II. určite dostali, no ako sa vyjadril sám lord, palác komunikuje len o veciach, o ktorých chce. A tak ani on sám netuší, ako jeho životný krok prijali.

Blýska sa však na lepšie časy, nakoľko princ William nie je stará škola ako jeho babička. Verejne podporuje LGBT komunitu, objavil sa na obálke gay magazínu, ktorému poskytol rozhovor a vyhlasuje, že každý si má žiť podľa seba. William dokonca nahlas povedal, že ak by sa niektoré z jeho detí priznalo k homosexualite, prijal by to a dieťa by podporil. Ako budúci kráľ má teda v hodnotách jasno.

V galérii pod článkom si pozrite odvážneho lorda Ivara Mountbattena, ktorý vošiel do dejín kráľovskej rodiny. Dočítate sa ešte viac o jeho živote.

Autor: ling
Foto: Getty Images

 20 fotografií

Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia...Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia...Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia...Verejné tajomstvo kráľovskej rodiny: Homosexuálne manželstvo, o ktorom všetci radšej mlčia...
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa