Vety, kvôli ktorým sa nedokážete odpútať od svojho expriateľa!

Vety, kvôli ktorým sa nedokážete odpútať od svojho expriateľa!

Dôvodov rozchodu sú stovky. Niekedy za neho môže svojím nezodpovedným správaním viac ex, inokedy vy. Taký je život.

Problém je, ak po rozchode uviaznete v spleti výčitiek a viet, ktoré vám bránia, aby ste sa z neho dostali a rozbehli nový život. Pokiaľ sa chcete z bolestivého rozchodu konečne dostať, mali by ste zo svojej hlavy vytesniť nasledujúcich päť 5 toxických myšlienok.

Za všetko môžem ja, všetko je to iba moja chyba

Vo vzťahu a pri rozchode nikdy nie je nič iba chybou jedného. Obaja máte podiel na tom, čo sa stalo, a preto nie je rozumné všetku vinu vzťahovať iba na seba. Ak ste sa s niekým rozišli vy, viete, prečo ste to urobili. Mali ste dôvody a pravdepodobne ste tento krok neurobili len tak z roztopaše. V prípade, že sa niekto rozišiel s vami, tiež mal svoje dôvody. Je zodpovedné, ak sa nad vzťahom zamyslíte a pochopíte, čo ste mohli urobiť inak. Vyliať však celé vedro špiny na svoju hlavu nie je rozumné ani pravdivé.  

Už nikdy v živote nestretnem takú lásku
Je viac ako pravdepodobné, že nikdy nestretnete takého istého človeka a nikdy to nebude s nikým presne také, aké to bolo s bývalým. Neznamená to však, že ďalší vzťah nemôže byť ešte krajší a spontánnejší. Človek nikdy nevie, čo na neho čaká. Dnes vás ovplyvňuje smútok a prázdnota z rozchodu, ale ak hodíte pochmúrne myšlienky za hlavu, o pár týždňov či mesiacov môžete byť tou najšťastnejšou bytosťou pod slnkom.  

Keby mi dal ešte raz šancu...
...tak čo? Všetko na svete má svoj priebeh. Aj vzťah dvoch ľudí. Keďže žijeme tu a teraz, musíme robiť všetko preto, aby sme raz niečo neľutovali. Čo sa stalo sa už zmazať nedá. Pokiaľ ste sa rozišli preto, lebo jeden druhého nejakým spôsobom sklamal, opakovaná šanca nie vždy prinesie úspech, pretože sklamanie zostáva hlboko vryté v našich spomienkach a pocitoch. Krivdy z minulosti by vás mohli ovplyvňovať a iba by ste strácali čas. Novú šancu máte k dispozícii, ale s niekým novým.

Ako môže byť teraz s niekým iným šťastnejší ako so mnou?
Ak ste vyvodili tento záver z najnovších fotiek, ktoré ste videli na FB, tak brzdite. Všetko môže byť klam, ale aj nemusí. Ľudia sa po náročnom vzťahu veľakrát snažia presvedčiť samých seba, že s novým partnerom sú šťastnejší, a preto cítia potrebu ukázať to celému svetu. Nedajte sa znechutiť. A nakoniec, aj keby to bola pravda, boli by ste šťastnejšia, keby ste vedeli, že on už šťastný nikdy s nikým nebude?

Určite sa vráti, keď sa zmením
Kvôli komu sa chcete meniť? Kvôli nemu? A keby sa ani po vašej prípadnej zmene nevrátil, tak by ste si vyčítali - „Ja hlúpa a to som sa kvôli nemu aj zmenila!“. Nebyť toho, tak by ste necítili potrebu sa meniť? Vaša potreba meniť sa by mala vyplývať z vášho uvedomenia si, že  by bolo vhodné v niečom na sebe popracovať, a nie preto, lebo ho chcete pritiahnuť späť. Keď sa budete meniť kvôli niekomu inému, trvalé šťastie nikdy nenájdete.  

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa