Vhodná na rôzne použitie: Čo dokáže... zubná niť?

Vhodná na rôzne použitie: Čo dokáže... zubná niť?

Môžete ju použiť aj inak ako len na čistenie medzizubných priestorov. Dokáže rezať, viazať, je pevná a takmer neviditeľná...  

1. Originálna manikúra
Postačí vám na ňu zubná niť uchytená na plastovom háčiku. Necht nalakujte základnou farbou, na ktorej dobre vynikne vrchný lak. Potom na niť nanášajte lak inej farby a pritláčajte ju na necht. Vzniknú nápadné a výrazné pásiky.

2. Pevný steh
Potrebujete oblečenie zašiť pevno a zároveň neviditeľne? Siahnite po zubnej niti. Tá je dostatočne silná a pritom nenápadná, vďaka nej zašijete aj najtvrdšiu látku tak pevne, aby sa stehy pri napnutí nepotrhali.

3. Namiesto noža
Odrezať čerstvú nadýchanú knedľu je občas umenie. Ak na rezanie použijete dostatočne dlhú zubnú niť, výsledok vás milo prekvapí.

4. Na koráliky
Ak už nechcete neposlušné koráliky hľadať kde-tu po okolí, na navliekanie použite namiesto bežnej nite zubnú. Tá je dosť  pevná na to, aby ich udržala bezpečne pokope. Myslite však na to, že ani ona nie je neroztrhnuteľná.

5. Tesnenie závitov
Minuli ste posledný kúsok závitovej nite? Prvou pomocou pri oprave „plačúceho“ nízkotlakového potrubia môže byť práve voskovaná ústna niť na cievke. Poriadne ju okolo závitu namotajte a problém by mal byť, aspoň kým zájdete do železiarstva, vyriešený.

6. Na viazanie kvetov
Dentálna niť namotaná na cievke je skladná a pevná, teda ako stvorená na prenášanie vo vrecku. Ak si ňou práve nechcete prečistiť medzizubné priestory, využite ju na uviazanie kvetov, ktoré nazbierate na prechádzke v lese.

7. Neviditeľný pomocník
Pevnosť a transparentnosť zubnej nite ju priam predurčuje na vešanie obrázkov či dovolenkových „úlovkov“ na stenu. Vhodná je aj pri výrobe domácej zvonkohry. Ozdôbky na nej budú pôsobiť, akoby viseli vo vzduchu.

Autor: mam
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa