Čo znamená sviatočný pozdrav od vášho EX? Záleží mu ešte na vás?

Čo znamená sviatočný pozdrav od vášho EX? Záleží mu ešte na vás?

Aj pre vás sú Vianoce a Nový rok časom zúčtovaní, bilancií, predsavzatí a spomienok? Niekedy na to popri sviatkovaní ani neostane čas. No často sa nám stane, že práve počas „dní pokoja“ zabŕdneme aj do tém, ktoré stagnujú v našom podvedomí.

Čo keď sa nám ozve niekto z minulosti, kto pre nás veľa znamenal? A rovno človek, ktorý znamenal zo všetkých najviac? Môže to značiť mnoho a nemusí nič. Dešifrujete to podľa jeho povahy, ktorú iste dobre poznáte. Alebo už ste stratili kľuč?

Záleží mu na vás

Najzvyčajnejšia príčina je celkom prostá a prozaická. Niečo ste v jeho živote znamenali a formulkami k sviatkom (a nielen nimi) vám chce vzdať hold. Aj keď úcta môže ostať, spomienky zrejme časom vyblednú a s nimi aj potreba byť v pravidelnom ľudskom kontakte, ktorá sa teraz zdá taká neodškriepiteľná.

Tak to už skrátka s ľuďmi a sviatkami chodí. Dvaja partneri vo vzťahu sú na seba prirodzene zvyknutí a aj keď už láska takmer vyprchala, zvyk a potreba ostali. Kým sa diera zacelí, bude ešte treba veľa nití a prešívania starých záplat novými. Až keď tie staré celkom nebude vidieť, rana sa celkom zacelí.

Niečo chce
Či je to vzťah, alebo niečo iné, či má v hlave čisto alebo len tápe v starých rozhodnutiach a spomienkach, to sa povedať nedá. Ale vhodne zvoleným kontaktom pri správnej príležitosti môže, najmä pokiaľ ide o nesmelší typ, aj niečo naznačovať.

Nič tým totiž nestratí – vsádza práve na to, že si to môžete, ale nemusíte vyložiť ako rýdzu slušnosť a voľbu tak necháva na vás. A napokon je naozaj na vás, či vám takéto jednanie vyhovuje a vezmete opraty do svojich rúk alebo budete hrať hru na zdvorilosť s ním.

Cíti sa vinný
Podobne povedzme zbabelou možnosťou je, že formou vianočného vinšu sa vám chce za niečo ospravedlniť a využíva na to sviatky pokoja, ideálny čas na odpúšťanie a nové začiatky. Či staré konce.

Povedzte to, ak je to dôležité
Povedať o tom terajšiemu partnerovi? Nemusí to nič znamenať, až pokým z toho zbabelo či mimovoľne neurobíte tajomstvo. Až ukrývaním istých faktov z nich robíme dôležité, také, ktoré niečo znamenajú a mohli by ublížiť.

Vedzte, že celkom ľahostajná mu budete až vtedy, keď sa prestane ozývať úplne.

Autor: bb
Foto: Shuttertock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa