Vianočný relax: Tieto zážitky si doprajte

Vianočný relax: Tieto zážitky si doprajte

Vianoce nie sú určené len na oslavu náboženskej legendy a stretnutia s rodinou a blízkymi, na ktorých v priebehu roka nemáme dostatočný čas a priestor, ale na akýsi vnútorný oddych a vyrovnanie sa s rokom, prehodnotenie vzťahov

Rozprávky
Oddych pri klasických vianočných filmových príbehoch patrí medzi najkrajšie tradície späté so zimnými sviatkami. Únik z reality na gauči s hrnčekom čaju pod teplou dekou v spoločnosti blízkych nás nostalgicky prenesie do detstva a pripomenie nám intenzívne pocity, ktoré ste počas Vianoc pred dlhými rokmi prežívali. A je jedno, či pri tradičnej vianočnej rozprávke budete podriemavať alebo sa rozprávať, pocity sú zaručené, ak pred televízorom samozrejme lenivo nestrávime celé sviatky.

Svetlo, vône, intimita
Vianoce sú čarovné najmä atmosférou. Je nenahraditeľná a dotvára ju najmä jedinečné spojenie mrazivého počasia s útulným zariadením domova, ku ktorému patrí typická výzdoba a viacero príjemných drobností. Námraza na oknách, za ktorými sú prázdnejšie ulice, vôňa ihličia, škorice a medu, spektrum farieb a svetielok a tlmené domáce prostredie nám poskytujú ideálnu možnosť na budovanie porozumenia a prípadné urovnanie pnutí medzi nami a blízkymi, ak pred sviatkami nejaké bolo. Dlhé zimné večery sú stvorené na rozhovory pri sviečkach, vnímanie toho druhého.

Čokoľvek spolu
Karty, monopoly, scrabble, aktivity, puzzle sú ideálnym spoločníkom sa vzájomné trávenie času. Vráťte sa k starým albumom a fotografiám a urobte si z nich fotoknihy, koláže alebo obrázky v rámikoch. Zútulnite si domácnosť tak, ako ste na to nemali po celý rok čas. O to dlhšie a silnejšie vo vás sviatky a ich atmosféra pretrvajú.

Vonku na mraze
Domácu vianočnú pohodu si užijete najlepšie, ak sa do nej vrátite z prechádzky na chladnom vzduchu. Vyberte sa poriadne oblečení s termoskou horúceho čaju na najbližší kopec či k jazeru. Ak je suchá zima, nevyhýbajte sa ani bežným športom. Kolieskové korčule či bicykel po vyprázdnených cyklotrasách vás nabijú jedinečným zážitkom. Zabezpečte si kvalitné terno oblečenie, ochráňte si dýchacie cesty a pohyb v exteriéri príliš neprerušujte. Vrátite sa prečistení a nabití endorfínmi.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa