Viete, ako jednoducho získate tisíce eur do rodinného rozpočtu?

Viete, ako jednoducho získate tisíce eur do rodinného rozpočtu?

Letné mesiace sú v mnohých domácnostiach každoročne časom dovoleniek. Chvíľa zaslúženého oddychu pri mori alebo na horách je vždy príjemným osviežením popri inak uponáhľanom pracovnom živote. Žiaľ, letné radovánky sa vždy premietnu aj do zvýšených výdavkov zaťažujúcich rodinný rozpočet.

Peniaze na dovolenku
Našli sme pre vás možnosť, ako relatívne jednoducho priniesť do rozpočtu financie navyše, napríklad aj na pokrytie nákladov na letnú dovolenku. Zlepšenie vašej finančnej situácie je možné, ak ste v minulosti čerpali úver, pôžičku alebo financovali nákup automobilu (prípadne iného tovaru alebo služieb) prostredníctvom nebankovej spoločnosti. Viac už nám vysvetlil konateľ spoločnosti nebuďdlžník, s.r.o. - Martin Haring v rámci krátkeho rozhovoru.

O čo ide a ako celý proces funguje?
Nebankové spoločnosti (v niektorých prípadoch však aj banky) postupovali pri poskytovaní úverov nezákonne. Išlo o celkom bežný postup zo strany nebankových spoločností a nezákonných je v období rokov 2007 až 2015 veľmi vysoký podiel zo všetkých poskytnutých úverov/pôžičiek (podľa našich štatistík je to viac ako 60 %). V zmysle zákona sú za takéto konanie nebankové spoločnosti sankcionované tak, že časť finančných prostriedkov musia vrátiť na účet dlžníkov (alebo nemôžu požadovať zaplatenie celej pôvodne dohodnutej sumy).

Môžete to zhrnúť tak, aby to bolo zrozumiteľné pre každého?
Laicky povedané – ak ste si v minulosti brali úver, pôžičku alebo ste financovali nákup automobilu, potom pravdepodobne máte nárok na vrátenie veľkej časti zaplatených peňazí od nebankovej spoločnosti alebo na zníženie sumy, ktorú v budúcnosti máte ešte nebankovej spoločnosti splatiť. Viac je opísané aj na našej webovej stránke www.nebuddlznik.sk.“

Funguje takýto postup aj v praxi? Koľko máte klientov, ktorým ste pomohli?
Áno, náš systém funguje perfektne. Sám som pred vyše rokom takýmto spôsobom znížil výšku svojho úveru o viac ako 3-tisíc eur. V súčasnosti máme už tisíce klientov – šíri sa to veľmi rýchlo. Ide o produkt, ktorý môže situáciu klientov len zlepšiť (t. j. nikto nemá dôvod minimálne to neskúsiť). Klienti ktorým sme už pomohli, sú pre nás najlepšia forma reklamy – takmer vždy nás kontaktujú aj ich známi a celá rodina s tým, že takisto chcú zlepšiť svoju finančnú situáciu. Denne sa nám ozývajú desiatky až stovky nových klientov, ktorým sa snažíme pomôcť.

Čítajte aj: Úver nikto nepotrebuje, chceme mať len vysnívané veci skôr! (ROZHOVOR)

Ak sa niekto rozhodne s vami spolupracovať, čo môže očakávať a aký je postup?
Ide o veľmi jednoduchý proces, ktorý zvládne ktokoľvek. Klienti nás môžu kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. Takisto máme na území Slovenska niekoľko kamenných pobočiek, ktoré zabezpečujú osobný kontakt s našimi klientami. Teda podľa toho, čo klient uprednostňuje, môže sa rozhodnúť pre ktorýkoľvek z uvedených spôsobov.

Čo potrebujú vaši klienti?
Po prvom kontakte s klientom je potrebné zabezpečiť podklady k úverom/pôžičkám (primárne nám tieto podklady poskytujú klienti, ale je možné ich vyžiadať aj od veriteľa, ak ich klient stratil). Tieto podklady potom posúdia spolupracujúce advokátske kancelárie, ktoré sa špecializujú na oblasť ochrany spotrebiteľa, a informujú nás, či nebanková spoločnosť porušila zákon alebo nie. Ak nebanková spoločnosť zákon porušila, nasleduje proces vyjednania nových podmienok s nebankovou spoločnosťou (t. j. najmä dohoda o vrátení peňazí na účet klienta alebo dohoda o znížení celkovej výšky pohľadávky, ktorú má klient ešte uhradiť). Rádovo ide vo väčšine prípadov o stovky až tisíce eur – t. j. nejde rozhodne o nízke sumy. Klient v celom procese nemusí nič robiť – okrem toho, že nám v úvode zabezpečí podklady – následne ho už len informujeme o priebehu celej veci.

Ľudí bude určite zaujímať, čo ich takáto služba bude stáť...
Naši klienti neplatia nič v prípade, ak sa ich situácia nezlepší – teda nám nárok na odmenu vznikne len, ak klientovi zlepšíme situáciu a výška odmeny je len časť z celkového finančného prínosu pre klienta (teda klientovi sa môže situácia len zlepšiť, a to výrazne).

Čo by ste možno odporučili našim čitateľom?
Každému odporúčam to isté a opakovane sa to osvedčilo aj mne osobne. Musíte konať! Ak niekto len sedí a nepohne ani prstom, ťažko môže očakávať, že sa bude mať niekedy v živote lepšie. V tomto prípade ide doslovne o 10 minút času, ktorý môže pre človeka znamenať prínos tisícok eur. Samozrejme, je to každého osobné rozhodnutie – ak niekto túto možnosť nechce z akéhokoľvek dôvodu využiť, potom sa môže tešiť aspoň tomu, že podporil majiteľa niektorej z nebankových spoločností a zo svojich peňazí mu napríklad preplatil letnú dovolenku. Pre všetkých ostatných sme každý deň k dispozícii a tešíme sa na spoluprácu.

Autor: Báječná ŽENA/shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Financie"

Poradňa