Vitamíny, s ktorými budete v lete ešte krajšia

Vitamíny, s ktorými budete v lete ešte krajšia

Každá žena občas zažije obdobie, ktoré nie je priaznivé pre stav jej vlasov, kvalitu nechtov i pleti.

A tak z ničoho nič môže bojovať s mastnou pokožkou, lámajúcimi sa nechtami a vysušenými kaderami. Pomôcť nám môže výživa zvnútra vo forme upravenej stravy a doplnkových vitamínov.

Vitamín C – priateľ našej pleti
„Céčko“ by sme mali do svojho jedálnička zaraďovať pravidelne, najlepšie každý deň. Je v takmer každej zelenine, v papáji, kiwi, brokolici, v citrusových plodoch či kyslej kapuste. Vitamín C je navyše skvelý bojovník! Po lete plnom slnka dokáže chrániť pleťové bunky pred voľnými radikálmi, môže pomôcť spevniť pleť viazaním kolagénu. Vďaka céčku je naša pleť zdravá, žiarivá a mladistvá.

Železo na vlasy

Štiepia sa vám nechty, lámu a padajú vlasy, máte príliš bledú pokožku? Naordinujte si železo. Nachádza sa v červenom mäse, obilninách, orechoch, pažítke, špenáte i v maku. No a keďže je jednou z najdôležitejších minerálnych látok v našom tele, mali by ste jeho užívaniu venovať dostatok pozornosti. Ak túžite po žiarivej pleti a hustých vlasoch, zásobte sa vitamínmi skupiny B. Tie pomáhajú udržať zdravú pokožku hlavy, prispievajú ku kvalite vlasov a podporujú ich rast.

Dajte si antioxidant
Práve vitamín E je mimoriadne dôležitý pre skvelý stav pokožky, vlasov, nechtov – i nálady. Je nielen výborným antioxidantom, ale aj účinne bojuje proti depresiám. Prírodný zdroj vitamínu E je v mandliach, orechoch a semiačkach.

Všetko v jednom
Ak o sebe viete, že vitamíny nedokážete užívať pravidelne v strave a viac tabliet sa vám brať nechce, vyskúšajte tabletky pre krásu z lekárne, ktoré sú určené špeciálne pre ženy. Obsahujú všetky dôležité látky, vďaka ktorým sa zlepší kvalita vlasov, nechtov a pleti. Účinky sa prejavia už po mesiacu užívania.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa