Vlny, vlnky, kučierky: Ktoré ste nosili?

Vlny, vlnky, kučierky: Ktoré ste nosili?

1950
Vlnité vlasy

Odjakživa stelesňujú ženský sexepíl, preto nevychádzajú z módy. Existujú ženy, ktoré sa s nimi narodili, ale slávna Marilyn Monroe si svoje blond kadere denne nakrúcala na natáčky.

1940
Bohaté kučery

Symbolom dokonalých kučier v predvojnovom období bola americká herečka Rita Hayworth. Aby zvlnené vlasy dobre držali tvar, kulmovali sa a sprejovali silným lakom.

1960
Dámske vlny

Na skrátené vlnité účesy sa používali teplé natáčky. Pred použitím sa uvarili vo vode a horúce sa aplikovali na vlasy na celú noc. Vzorom bola talianska herečka Sophia Loren.

1970
Divoké afro

Éra hippies vniesla do účesov vplyvy etno. Nadrozmernú veľkosť získali pomocou silnej trvalej ondulácie a krepovaniu kulmou. Odvážne afro kedysi nosila aj speváčka Cher.

1980
Vyfúkaná trvalá

Hviezda seriálu Dallas Linda Gray inšpirovala ženy bohatým polodlhým účesom. Aj menej husté vlasy preparovaním zhustli a následne sa vyfúkali do efektných vĺn.

1990
Strapaté zvlnenie

Herečka Kim Bassinger prvá predviedla, že plážové vlny nie sú určené iba pre oceán. Strapatý efekt vlhkých vlasov sa tvoril prstami pomocou penového tužidla.

TIP
2019
Prirodzené vlny

Megan Markle zaujala mäkkými zvlnenými kaderami, na ktoré potrebuje vlasové natáčky na suchý zips. Nicole Kidman predviedla padnuté vlny vytvorené pomocou stredne tvrdej kulmy na malých prameňoch okolo hlavy. Emma Stone zjemnila svoj vzhľad vyfúkanými vlasmi, na pleciach zvlnenými elektrickými natáčkami.

Autor: mh
Foto: Profimedia.sk, archív

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa