Voňajte podomácky vyrobenou kozmetikou

Voňajte podomácky vyrobenou kozmetikou

PARFUM
Potrebujete alkohol a 3 druhy esenciálnych olejov. Je nutné, aby parfum obsahoval základ, srdce a hlavu vône. Zmiešajte napríklad 20 kvapiek oleja s vôňou škorice, 18 kvapiek citrónovej trávy a 14 kvapiek zeleného čaju. Nalejte do 14 ml liehu a nechajte niekoľko dní odležať. Potom prilejte 3 ml destilovanej vody a prelejte do flakónu.

TELOVÉ MLIEKO
Pol deci plnotučného mlieka mierne zahrejte na 36 stupňov Celzia. Po kvapkách prilejte 100 g rozpusteného kokosového oleja, ktorý do mlieka zašľahajte. Kvapnite obľúbený esenciálny olej a ešte minútu šľahajte. Nechajte vychladnúť a skladujte v chladničke. Pozor, je nutné rýchlo ho spotrebovať!

PLEŤOVÁ VODA
Prevarte pol litra vody a pridajte do nej za hrsť rebríčka obyčajného. Nechajte cez noc odstáť a prelejte cez sitko. Skladujte v chladničke a rýchlo spotrebujte. Pleťová voda s rebríčkom pomáha proti akné.

BALZAM NA PERY
Zmiešajte 30 ml lanolínu s 10 ml jojobového a s rovnakým množstvom ricínového oleja. Rozpustite vo vodnom kúpeli a na krásny lesk môžete pridať za štipku perlového pigmentu. Zlejte do téglika a uchovávajte v chlade.

Autor: Báječná žena/špeciál
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa