Vyčistí, odmastí, upevní, stabilizuje: ČO DOKÁŽE... tenisová loptička?

Vyčistí, odmastí, upevní, stabilizuje: ČO DOKÁŽE... tenisová loptička?

Žiarivé loptičky sa nájdu v nejednej domácnosti. Kde ich môžete využiť, ak vám ich váš hravý domáci strážca ešte neskonfiškoval?

1. Chránič na stoličky
Možno to nie je príliš estetické, ale rozrezané loptičky môžete nasadiť na kovové nohy stoličky, ktoré by mohli poškriabať citlivú podlahu. A možno to poznáte aj z niektorých amerických filmov, keď seniori loptičkou stabilizujú svoje barly a chodúľky.

2. Do práčky
Určite ste rady, keď zo sušičky vytiahnete nadýchanú, voňavú a jemnú bielizeň bez hrčiek. Najmä na obliečky a uteráky však treba používať aj zmäkčovač. V televízii na to reklamujú antistatické loptičky do sušičky. Dajú sa nahradiť aj tenisovými? Áno! Môžete do nej vhodiť dve-tri, vaša bielizeň bude krásne našuchorená a voňavá.

3. Pomocník pri parkovaní
Hoci ide len o zaparkovanie auta v úzkej garáži, ak ju máte preplnenú haraburdím alebo v nej parkujú návštevy či neskúsení vodiči, môžete im pomôcť jednoduchým trikom. Uviažte loptičku na špagát zo stropu na mieste, kde treba zastaviť. Keď ťukne o sklo, vodič to pocíti a zabrzdí.

4. Odmasťovač bazéna
Leto mnohým prináša aj benefit kúpania v domácom bazéne. Osviežujúca voda však býva deň za dňom mastnejšia od opaľovacích krémov i telesného mazu kúpajúcich sa. Aj v tom vám pomôže žltozelená plstená loptička. Dokáže do seba vsiaknuť mastnotu z vodnej hladiny.

5. Čistič šmúh
Kto by nepoznal čierne šmuhy od tenisiek na podlahe, po ktorej sa preháňajú deti? Už viac ju nemusíte drhnúť ako popoluška. Je iróniou, že typické šmuhy po aktivitách v telocvični dokáže vyleštiť práve súčasť športového náčinia. Napichnite loptičku na palicu a pohodlne v stoji škvrny zotrite. Jej povrch bude pôsobiť ako guma.

6. Masážna pomôcka
Kto by si večer po práci nezaslúžil masáž? Alebo čo ak doma nemáte spoločnosť a potrebujete akútne uľaviť svojim krížom či chodidlám? Využite „tenisák“. Ľahnite si naň a krúžte alebo po ňom prechádzajte chodidlami. Skvele vás to prekrví a pri dôsledných pohyboch aj uvoľní.

7. Pomocník pri šmirgľovaní
S brúsnym papierom sa zaobchádza dosť ťarbavo. Skúste však doň zabaliť tenisovú loptičku. Lepšie ošmirgľujete nerovnosti aj škvrny na rovnom povrchu a nebude vám vykĺzať.

8. Fotografický statív
Táto vychytávka sa vám vyplatí, ak budete chcieť urobiť o niečo profesionálnejší záber (či video) a nemáte doma potrebnú techniku na stabilizáciu záberu. Pri troche šikovnosti si z tenisovej loptičky môžete vyrobiť aj trojnožku na fotoaparát.

Autor: Bona Ondrášková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa