Vyčistia vám riad aj vašu pokožku: ČO DOKÁŽU… silonky?

Vyčistia vám riad aj vašu pokožku: ČO DOKÁŽU… silonky?

Vraj vydržia priemerne dva mesiace, no ak ich nenosíte často, môžu vám slúžiť aj roky. A dokonca aj poškodené. V domácnosti sa totiž dajú využiť na množstvo ďalších inšpiratívnych spôsobov...

1. Falošné tetovanie
Strojíte deti na karneval a dávate si záležať na každej drobnosti? Ak im nechcete agresívnymi farbami maľovať priamo na kožu, ideálny je rukáv z odstrihnutej silonky. Nakreslite naň požadovaný vzor a potom ho len jednoducho navlečiete na ruku. Takéto silonky s falošnými tetovaniami sa už dokonca aj predávajú.

2. Filter na fotenie
Lacný fotografický filter docielite priložením silonky na objektív fotoaparátu. Vyčarí na vašich záberoch originálnu patinu, ponurú atmosféru, farebný tón alebo zaujímavú hru so svetelnými lúčmi.

3. Leštiace utierky
Pančucháče sú z jemného, no dôrazného materiálu, ktorý umožňuje aj nenáročné leštenie povrchov. Vyskúšajte nimi šuchať napríklad zájdené kovové časti nábytku. Väčšinou k tomu dokonca nepotrebujete žiadny čistiaci prostriedok. A keďže nylónový materiál elektrizuje, podobne šikovne sa s ním zbavíte aj prachu. Stačí ich navliecť na ruku a utierať.

4. Hľadanie šperkov
Vynaliezavý spôsob, ako objaviť po zemi zakotúľané koráliky, mince, náušnice či iné miniatúrne predmety, je nasadiť na rúru vysávača silonku. Potom ho už len stačí pustiť na plné obrátky!

5. Škrabka na riad
Nemusíte kupovať nové drôtenky, keď potrebujete dočistiť mierne prihorený čí znečistený riad. Štruktúrovaným materiálom silonky spolu so saponátom vám to pôjde oveľa lepšie ako s hubkou.  

6. Gumičky na vlasy
Mnohé si na tento materiál spomínate najmä z minulého storočia, keď sa nič iné nedalo v drogérii kúpiť. Nastrihané prúžky starých silonových pančúch sú pre vlasy jemné a neinvazívne. Dajú sa s nimi upevňovať vrkôčiky, drdoly, chvosty či natáčať vlhké kadere.

7. Odstraňovač laku
Ak nemáte po ruke vatový tampón, zvyškového laku na nechtoch sa zbavíte aj silonkou namočenou do odlakovača. Ide to dokonca lepšie ako s papierovou vreckovkou či látkou.

8. Vypchatie plyšových hračiek
Nemá už obľúbený plyšový macko vašej ratolesti tvar ako nový, no nechce sa ho vzdať? Vdýchnite mu nový život! Vypchať ho môžete kdečím, ale skvele vám poslúžia aj staré kusy siloniek, vďaka ktorým bude mäkký a bez hrudiek.

9. Píling pokožky
Vďaka svojmu povrchu a priepustnosti je silónový materiál skvelý aj na domáci píling. Stačí, keď doň umiestnite vhodné mydlo a vydrhnete ním počas kúpeľa celú pokožku.

Autor: Bona Ondrášková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa