Vylieči len sladký džús hemoroidy?

Vylieči len sladký džús hemoroidy?

Hemoroidy sú nepríjemné ochorenie, ktoré sa vyskytuje okolo konečníka. Bývajú zapálené a opuchnuté. V mnohých prípadoch sa môžu aj stratiť samé, prirodzenou cestou.

Musíte však zmeniť životný štýl a stravu, čím urýchlite proces hojenia a pomôžete tým aj zmierniť ťažkosti. Keď trpíte týmto ochorením, odporúča sa piť ovocná šťava. Ide síce o kyslý nápoj, čo môže spôsobiť nepríjemné bolesti v črevách, ale je plný vitamínov, čiže môže byť aj prospešný.

Hemoroidy
Toto ochorene postihuje zväčša ľudí so sedavým zamestnaním. Trpia ním aj tí, ktorí majú problémy so zápchou alebo chronickú hnačku, či tehuľky alebo obézni ľudia a vyznávači análneho styku. Strava s nízkym obsahom tekutín a vlákniny tiež môže viesť k rozvoju hemoroidov.

Príznakom je análne svrbenie a bolesť, jasno červená krv na toaletnom papieri alebo bolesť pri stolici. Vonkajšie hemoroidy si môžete všimnúť ako hrčky okolo ritného otvoru. Pozor, nie so všetkými druhmi hemoroidov môžeme bojovať doma. Vážnejšie hemoroidy vyžadujú chirurgický zákrok.

Šťava
Pohár ovocnej šťavy teda môže byť výživný doplnok vo vašom jedálničku. Pokiaľ do nej pridáte citrón so zdravou dávkou vitamínu C, prispejete k posilneniu cievnej steny hrubého čreva a konečníka. Aj takéto opatrenie môže znížiť riziko vzniku hemoroidov, a môže pomôcť vášmu telu uzdraviť sa rýchlejšie.

Ak budete piť odšťavené ovocie a zeleninu, získate k tomu ešte trochu vlákniny navyše, hoci tá výživnejšia zo šupiek sa pri odšťavovaní z ovocia stráca. Obsah vlákniny vám pomôže ľahšie posúvať v čreve stolicu, čo tiež môže zásadne pomôcť znížiť riziko vzniku hemoroidov, pretože ľahšie vyprázdňovanie vedie k zníženiu podráždenia čreva.

Kým samotná šťava nevylieči vaše hemoroidy, môže pomôcť povzbudiť vaše telo k liečeniu. Pite pohár čerstvej šťavy pravidelne a využívajte výhody vitamínu C, ktoré sa vám ponúkajú. Bobuľovité ovocie ako sú čučoriedky alebo černice takisto prispievajú k posilneniu žíl okolo konečníka.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa