Výročie svadby - ktoré vás čaká najbližšie? (Kedy sa ktoré oslavuje)

Výročie svadby - ktoré vás čaká najbližšie? (Kedy sa ktoré oslavuje)

Vstupom do manželstva sa nič nekončí. Je to len spečatenie vášho vzťahu, toho, že chcete byť navždy spolu. Aspoň by malo byť. Tento deň by ste si teda mali pripomínať každý rok. Veď to bol váš šťastný deň. Keď (a ak) oslavujete, zapájate do toho svoju fantáziu? A viete, čo jednotlivé výročia symbolizujú?

Prvé výročie svadby
Je významné, lebo je prvé. Nesie označenie bavlnené. Nemali by ste na neho zabúdať, hoci je jasné, že máte spoločne pred sebou ešte dlhú cestu. Za vami je prvý spoločný rok, ktorý ste strávili ako manželia, a preto nepodceňujte jeho význam.

Na výročie zapojte kreativitu
Či je to prvé alebo dvadsiate výročie, dajte si na ňom záležať. Nemusíte siahať po drahých darčekoch, ktoré sú viac drahé, ako osobné, ani nemusíte odcestovať na víkend do najdrahšieho hotela, ktorý poznáte. Stačí, ak napríklad váš darček bude niečo symbolizovať. Urobiť nálet na obchod a vybrať odtiaľ prvú vec, ktorá sa vám zaleskne v očiach, vie každý. Vymyslieť ale dar, ktorý v sebe bude ukrývať symboliku a bude dôležitý pre vás oboch, nie je také jednoduché.

Ak ste sa rozhodli darovať svojmu najdrahšiemu, ktorý mu (v pozitívnom zmysle slova) vybije dych, dajte si na rozmýšľanie trochu viac času. Nemal by to byť taký dar, aký si bežne dávate na narodeniny, či Vianoce. Mal by symbolizovať niečo viac – a pripomenúť vám vstup do manželstva alebo pocity, ktoré ste pri tom mali.

  

Zlatá, strieborná a iné svadby - kedy sa oslavuje ktoré výročie
   
 
 1. BAVLNENÁ SVADBA 14. SLONOVINOVÁ SVADBA
 2. PAPIEROVÁ SVADBA 15. KRYŠTÁĽOVÁ SVADBA
 3. KOŽENÁ SVADBA 20. PORCELÁNOVÁ SVADBA
 4. KVETINOVÁ SVADBA 25. STRIEBORNÁ SVADBA
 5. DREVENÁ SVADBA 30. PERLOVÁ SVADBA
 6. ŽELEZNÁ SVADBA 35. KORÁLOVÁ SVADBA
 7. VLNENÁ SVADBA 40. RUBÍNOVÁ SVADBA
 8. BRONZOVÁ SVADBA 45. ZAFÍROVÁ SVADBA
 9. MEDENÁ SVADBA 50. ZLATÁ SVADBA
 10. CÍNOVÁ SVADBA 55. SMARAGDOVÁ SVADBA
 11. OCEĽOVÁ SVADBA 60. DIAMANTOVÁ SVADBA
 12. HODVÁBNA SVADBA 75. PLATINOVÁ SVADBA
 13. KRAJKOVÁ SVADBA  

 

Máte problém s výberom? Čo tak koláž fotiek, spomienkových predmetov, vstupeniek? Vezmite ho na piknik na miesto, kde ste zažili svoje prvé rande. Alebo na miesto, kde vám prvýkrát vyznal lásku. Alebo urobte večeru a všetko zlaďte do štýlu ako to bolo v čase, keď ste sa brali – prostredie, jedlo, oblečenie, film... Či zájdite spolu na miesto, ktoré vám vynára spomienky na prvé okamihy zamilovania. Medze sa nekladú.

Druhá svadobná cesta
Výročie svadby nemusí (a nemalo by!) byť nutnosťou, na ktorú sa zabudne, keď opadne prvá vlna zaľúbenia a očarenia samotným vstupom do manželstva. Výročie svadby má byť oživením starých spomienok, pocitov, ktoré rokmi možno začali postupne vyprchávať. A práve výročie svadby môže byť tou správnou batériou, ktorá vo vašom vzťahu opätovne naštartuje intenzívne zaľúbenie. Čo tak vyraziť na 20. výročie svadby na druhú svadobnú cestu? Neurobilo by vám to obom radosť?

Vymýšľate darček svojim rodičom?
Aj deti zvyknú svojim rodičom darovať na okrúhle a predovšetkým vyššie výročia svadby nejaký dar. Chcete sa svojim rodičom odvďačiť za všetko, čo pre vás urobili, a preto hľadáte niečo výnimočné? Čo tak darovať im lístky napríklad do opery? A rovno do viedenskej, spolu s romantickým víkendom priamo vo Viedni. Nemajú radi divadlo? Vymeňte operu za niečo im viac srdcu blízke.

Ak hľadáte lacnejšiu, ale nie menej zaujímavú alternatívu, darujte svojim rodičom deň s vami, ak máte súrodencov, tak aj s nimi. Strávte s nimi celý deň, vymyslite zaujímavý program a aspoň symbolicky im vráťte ich celoročnú starostlivosť.

Dobrý obed, večera, medzitým kino, krátky výlet na miesto, kam ste radi s nimi ako malé deti chodievali… Vymeňte si roly a prevezmite ich na jeden deň do svojej opateri. Určite nebudú proti…

Autor: Samantha

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa