Vysmiali ju za jej telo, toto je jej odpoveď

Vysmiali ju za jej telo, toto je jej odpoveď

Keď si Shelley Proebstel na pláži vyzliekla sarong a odhalila svoje telo v bikinách, skupina mužov na ňu začala pozerať a smiať sa na nej.

Nebolo to nič príjemné a v prvom momente to mladú ženu zabolelo. Napokon sa však odmietla kvôli týmto posmeškom zahaliť a miesto toho sa rozhodla ukázať na sociálnych sieťach svoj pohľad na vec – že „plážové telo“ (ang. Bikini body) je  proste a jednoducho telo oblečené do bikín. Inými slovami, že je úplne jedno, aké telo máte.

Na svojom blogu Bald and Beautiful napísala odkaz (nielen) mužom z pláže: „...práve kvôli ľuďom, ako ste vy, sú si mnohí ľudia tak neistí svojím vzhľadom a telom. Práve kvôli takým, ako ste vy, sa ženy obzvlášť necítia bezpečne alebo sebavedomo natoľko, aby šli von do spoločnosti v niečom ako bikini, alebo krátky top, alebo krátke šaty ...,“ píše Shelley.

„Je to kvôli takým, ako ste vy, že ľudia držia hladovky a ubližujú si, aby získali postavu modelky. Pre ľudí ako vy mnohí nosia dlhé rukávy počas celého roka, lebo sa boja ukázať svoje paže. Pre takých ako vy sa mnohí trápia s anorexiou, obezitou, bulímiou, sebapoškodzovaním, páchajú samovraždy. Mohla by som pokračovať... Nie, nie ste zodpovední kompletne za to všetko. Ale ÁNO, musíte prevziať určitý kus zodpovednosti,“ pokračuje Shelley.

Jej slová idú ďalej: „Nabudúce, keď uvidíte na pláži niekoho ako ja v podobnej situácii, predtým, než začnete ukazovať alebo sa smiať, zamyslite sa na chvíľku nad tým, akú škodu môžete napáchať. Pretože nie každý, mladý či starý, muž alebo žena, sa naučili mať hrošiu kožu alebo odolnosť, alebo sebavedomie, aké mám ja, aby to proste odfiltrovali.“ Shelley priznáva, že na malý moment ju udalosť zasiahla a takmer sa rýchlo opäť zahalila. No potom si uvedomila, čo všetko má za sebou a že jej to nestojí za to.

Obracia sa aj na rodičov: „Rodičia, prosím vás, učte svoje deti, že neexistuje jediný správny tvar tela, ale že je celá škála nádherných tiel. Učte ich nezazerať na väčšie brucho než sú možno zvyknuté z televízie alebo spoločnosti, ale miesto toho pozerať na tváre ľudí a do ich očí. Učte ich byť milými ku všetkým typom ľudí, bez ohľadu na ich vonkajší zjav. Učte ich akceptovať ľudí pre to, kým skutočne sú vo vnútri...“ Za tento post si Shelley vyslúžila veľkú pozornosť a sympatie. Čo na to hovoríte vy?

Autor: Mária
Foto: vt.co/lifestyle/health/

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa