Vzdorovitá kráľovná!Toto urobila, keď ju označili za nevládnu starenku! Všetci len ústa otvárali (FOTO)

Vzdorovitá kráľovná!Toto urobila, keď ju označili za nevládnu starenku! Všetci len ústa otvárali (FOTO)
25 fotiek v galérií

Britská kráľovná Alžbeta II. dokázala, že aj v 93. rokoch má výbornú kondíciu, keď počas návštevy Cambridge odmietla pomoc pri sadení stromčeka.

V rukavičkách s rýľom
Kráľovná prišla do Cambridge v žiarivom outfite sýtoružovej farby a bielych rukavičkách. Po oficiálnom otvorení novej kráľovskej nemocnice sa kráľovná previezla po univerzitnom meste a navštívila Národný inštitút poľnohospodárskej botaniky.

VIDEO: TAKTO kráľovná Alžbeta II. sadí strom

Na jej počesť odkryli v záhrade pamätnú tabuľu a kráľovná sa chystala zasadiť stromček. Keď jej ponúkli pomoc, rázne odmietla: „Nie, nie, stále som dokonale spôsobilá zasadiť strom.“ A rýľom zručne nahrnula zeminu do jamy okolo stromčeka. Okolostojaci uznanlivo pokyvkávali hlavami a šuškali si, že kráľovná je výnimočná, úžasná, inšpirujúca žena.


Špeciálny darček
Alžbeta II. naposledy navštívila toto miesto pred 25 rokmi, keď Národný inštitút poľnohospodárskej botaniky oslavoval 75. výročie založenia. Teraz sa naskytla špeciálna príležitosť - 100. výročie spojené s výstavou o výskume obilnín. Kráľovná si odtiaľ odniesla mimoriadny darček – misku vyrobenú z dreva moruše, ktorú zasadila kráľovná Mary 14. októbra 1921, keď bola otvorená prvá budova inštitútu. Britská panovníčka sa zatiaľ nechystá odovzdať korunu následníkovi trónu, princovi Charlesovi. Povráva sa, že to urobí o dva roky, keď oslávi 95. narodeniny.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.

Autor: jb
Foto: profimedia.sk

 25 fotografií

Vzdorovitá kráľovná!Toto urobila, keď ju označili za nevládnu starenku! Všetci len ústa otvárali (FOTO)Vzdorovitá kráľovná!Toto urobila, keď ju označili za nevládnu starenku! Všetci len ústa otvárali (FOTO)Vzdorovitá kráľovná!Toto urobila, keď ju označili za nevládnu starenku! Všetci len ústa otvárali (FOTO)Vzdorovitá kráľovná!Toto urobila, keď ju označili za nevládnu starenku! Všetci len ústa otvárali (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa