Waldemar Matuška: Koľko mal legendárny spevák mileniek a koľko áut v živote rozbil? (FOTO)

Waldemar Matuška: Koľko mal legendárny spevák mileniek a koľko áut v živote rozbil? (FOTO)
26 fotiek v galérií

Na svet prišiel zvláštnym riadením osudu – jeho matka, speváčka viedenských operiet Mia Malinová ho porodila 2. júla 1932 v košickej nemocnici len krátko po svojom koncerte. Dohady o tom, kto bol jeho otcom sa rôznia, najčastejšie sa spomína primáš cigánskej cimbálovej muziky...

Hity, ktoré zľudoveli
Hoci sa Vladimír, tak sa pôvodne volal, vyučil za sklára, remeslo musel opustiť pre slabé pľúca. A ťahalo ho to k bendžu a na javisko. Keď roku 1962 zaspieval s Evou Pilarovou dueto Ach, ta láska nebeská a o rok neskôr Tam za vodou v rákosí, získal si nadobro srdcia žien. Roku 1962 sa stal prvým Zlatým slávikom, božský Kája skončil druhý. A potom sa celé roky títo rivali uchádzali o priazeň svojich fanúšikov. Walda sa podľa slov Evy Pilarovej vraj len smial: „Karel se dře a je první, já dělám h….o a jsem druhý.“

Popularitu získal Matuška aj svojimi rolami vo filme, napríklad hral vo filmových muzikáloch Kdyby tisíc klarinetů, Noc na Karlštejne, Ta naše písnička česká či v komédiách Limonádový Joe a Fantom z Morrisvillu. Celkovo vydal tri desiatky albumov a kompilácií. Jeho pesničky ako Jó, třešne zrály, Sbohem, lásko, Růže z Texasu, Když máš v chalupě orchestrion, Tereza, či duetá To se nikdo nedoví či Mám malý stan zľudoveli…

Kliknite do GALÉRIE fotogafií pod článkom.

Nikdy mu nevzali vodičák
O mladom Matuškovi kolujú nespočetné fámy. O tom, ako často a úspešne striedal milenky, Pilarová dokonca tvrdila, že ženy mu chceli platiť za sex, o jeho alkoholových výčinoch, o jeho láske k autám, ktorých mal šestnásť a každé, keďže mizerne šoféroval, rozbil alebo aspoň poriadne pootĺkal. Zaujímavé je, že komunistickí esenbáci mu napriek divokým nočným jazdám Prahou pod vplyvom alkoholu nikdy nevzali vodičák. Posledné roky mu šoférku robila manželka Olga Blechová.

Symetrika Olga
Napriek svojim avantúram so ženami bol Waldemar Matuška trikrát ženatý. Z prvého manželstva v osemnástich so slečnou Jiřinou mal syna Miroslava, ale nikdy o ňom nehovoril. Vzťah vydržal len päť rokov. V roku 1964 sa na nakrúcaní filmu Kdyby tisíc klarinetů zamiloval do 18-ročnej Jitky Zelenohorskej a boli vraj najkrajším párom socialistického šoubiznisu. Lenže po ďalších piatich rokoch vstúpila Waldovi do života osudová žena – Olga Blechová. O niekoľko mesiacov búchala Jitka na zamknuté dvere ich spoločného bytu na Václavskom námestí a otvorila Olga. Odvtedy už nedovolila žiadnej žene priblížiť sa k svojmu Waldíkovi.

Čo ho dostalo do hrobu
Práve kvôli nej opustil Matuška roku 1986 Československo. V Amerike sa mu páčilo, usadili sa na Floride, lebo prímorská klíma mu robila dobre na astmu. Po jeho odchode sa nemohli hrať jeho pesničky, už hotová platňa s názvom Jsem svým pánem sa do predaja nedostala. Vyšla až po roku 1997. V Amerike spievali s Olgou najmä krajanom, za 20 koncertov si údajne zarobili na dom v Sankt Petersburgu, a do Česka sa vracali len občas na návštevy a koncerty so svojou kapelou K.T.O.

Svetoznámi krásavci: Pod bujnou hrivou skrývajú ohavnú plešinu! (FOTO) 

Pri poslednej návšteve Prahy Matušku s ťažkým zápalom pľúc hospitalizovali v motolskej nemocnici. Vtedy to spevák ešte uhral. V roku 2009 mu americkí lekári už definitívne zakázali cestovať. Waldemar Matuška zomrel 30. mája 2009 v USA na zápal pľúc a zlyhanie srdca. Pochovali ho na pražskom Vyšehrade.

Autor: eb
Foto: Profimedia.sk

 26 fotografií

Waldemar Matuška: Koľko mal legendárny spevák mileniek a koľko áut v živote rozbil? (FOTO)Waldemar Matuška: Koľko mal legendárny spevák mileniek a koľko áut v živote rozbil? (FOTO)Waldemar Matuška: Koľko mal legendárny spevák mileniek a koľko áut v živote rozbil? (FOTO)Waldemar Matuška: Koľko mal legendárny spevák mileniek a koľko áut v živote rozbil? (FOTO)
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa