Z akých trápení so zubami vám pomôže dentálny hygienik?

Z akých trápení so zubami vám pomôže dentálny hygienik?

Viete, čo sa ukrýva za pojmom dentálna hygiena? Mnohí si myslia, že ide o preventívnu prehliadku u zubára raz ročne. Nie, je to hĺbková kontrola vašich zúbkov, ktorá má predísť mnohým ochoreniam zubov a ústnej dutiny.

Ide o profesionálne čistenie chrupu, ktoré vykonáva dentálna hygienička. Pacientovi sa vysvetlí celá problematika zubov, urobí sa vyšetrenie a ide sa na čistenie zubov. V zahraničí sú návštevy u dentálnej hygieničky bežné, ako je návšteva kozmetického, či kaderníckeho salónu.

Prečo by sme mali navštíviť zubného hygienika? Krvácate z dasien? Zapácha vám dych? Máte problémy so zubným kameňom? Ak si neviete doma s vašou zubnou kefkou pomôcť, príčiny vašich trápení vyrieši zubný hygienik za hodinu.

Belšie zuby
Problémom môže byť nesprávna technika čistenia chrupu, nesprávne alebo nedostačujúce pomôcky - zubná kefka, medzizubné kefky, zubné nite. Čo sa dá dosiahnuť pravidelnou návštevou zubného hygienika? Belšie zúbky, menšia kazivosť, pevnejšie zuby, prevencia paradentózy.

Ako často navštevovať dentálnu hygieničku?
To všetko je na vás. Ak máte pocit, že to vaše zuby potrebujú trikrát za rok, tak choďte tak často, ako sa len dá. Všetko závisí od vašej stravy, veku a ochorenia zubov.

Zubný hygienik vám zuby nevŕta
Odstraňuje len mäkký a tvrdý povlaku, pigmentácie zo zubov, leští výplne, pečatí fisúry u detí. Hygienik vám vysvetlí špeciálne čistenie zubov, nácvik čistenia s kefkou, vyberie tú správnu pre vaše zuby a iné hygienické pomôcky, o ktorých ste ani netušili.

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa