Zatúžili ste po svojej prvej erotickej hračke? Dáme vám pár užitočných rád ako na to!

Zatúžili ste po svojej prvej erotickej hračke? Dáme vám pár užitočných rád ako na to!

Chcete si spríjemniť intímne chvíle, no neviete, po akej pomôcke siahnuť? Poskytneme vám základné informácie, aby sa erotická pomôcka stala vaším „kamarátom“ doma i na cestách.    

V prvom rade spoznajte svoje telo
Ak uvažujete, že si zaobstaráte svoju prvú erotickú pomôcku, vhodné je zmapovať si „terén“ svojho tela. Trh dnes ponúka široký výber pomôcok od manuálnych po elektrické a vibrujúce, od pomôcok, ktoré sa reálne podobajú na penis až po rôzne futuristické, ktoré ako erotické pomôcky ani nevyzerajú. Preto je dobré najprv poznať svoje telo, čo a kde vás vzrušuje, aby ste nekupovali mačku vo vreci. Najúčinnejším spôsobom je masturbácia, ktorá vám môže pri výbere vibrátora pomôcť. Odpovie vám na otázku, aký typ stimulácie pre vás vhodný, či vás viac vzrušuje vonkajšia alebo vnútorná stimulácia a či je to hračka iba pre vás alebo aj pre vášho partnera.   

Aké funkcie by pomôcka mala mať?

Dnešné erotické pomôcky sa nelíšia iba tvarom, farbou, veľkosťou či materiálom, ale hlavne funkciami a výkonnosťou. Preto je dôležité ujasniť si, po čom túžite, aby ste pomôcku naplno využili. Odborníci odporúčajú na úvod siahnuť po menšom vibrátore, ktorý je určený na stimuláciu klitorisu. Môže to byť typ, ktorý si dokážete nasadiť na prst alebo vibrátor s masážnou hlavicou. Neskôr si môžete zaobstarať vibrátor na vnútornú stimuláciu, respektíve špeciálny typ pre análnu stimuláciu. Ak sa rozhodnete siahnuť po vibrujúcej pomôcke, zažijete ďalší rozmer vzrušujúcej stimulácie. Najnovšie pomôcky disponujú aj USB portom na nabíjanie, prípadne ich môžete prepojiť s aplikáciami v telefóne či ovládať na diaľku.  

Po akom materiáli treba siahnuť?     
V prvom rade potrebujete eliminovať zranenia, nepríjemné kožné reakcie, vyrážky, pálenie či svrbenie. Preto je dobré vyberať si erotické pomôcky, ktoré sú vyrobené zo zdravotne neškodných materiálov. Jedným z nich je lekársky silikón, ktorý je hypoalergénny, neobsahuje ftaláty, dobre sa umýva a je tvarovateľný. Bezpečným materiálom je i varné sklo, ABS plast a kov v podobe nehrdzavejúcej ocele. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave môžete používať aj drevené alebo kamenné pomôcky.

Akým materiálom sa treba vyhnúť?
Vyhnite sa gumeným pomôckam, ktoré sú síce lacné a pružné, ale tiež pórovité, preto sa v nich ľahšie uchytia baktérie. Môžu aj zapáchať a vyvolávať alergické reakcie. Nevhodné sú aj tzv. „jelly“ hračky, v podobe želé, ktoré obsahujú ftaláty. Odborníci odporúčajú čuchový test. Ak pomôcka sama o sebe zapácha, je pravdepodobne vyrobená z lacného a nebezpečného materiálu. Preto sa vyhnite aj pomôckam z PVC a vinylu.

Hygiena nadovšetko
Najdôležitejším krokom pred aj po použití erotickej pomôcky je čistenie. Rizikom sú predovšetkým baktérie, ktoré sa na nej uchytia. Preto nikdy erotickú pomôcku nepoužívajte súčasne na análnu a vaginálnu stimuláciu. Zvyšujete tak riziko infekcie na maximum. Mnohé súčasné pomôcky sú vodoodolné, takže ich môžete umývať pod tečúcou vodou. Dokonca aj tie, ktoré majú motorček. Hoci niektoré nevibrujúce pomôcky môžete vyvárať alebo umývať v umývačke, siahnite radšej po špeciálnych čistiacich prostriedkoch v sexshope.

Nezabudnite na lubrikant  
Neoddeliteľnou súčasťou nákupu akejkoľvek erotickej pomôcky by mal byť lubrikant, ktorý uľahčí jej používanie. Nenechajte sa odradiť, keď vám prvá kúpa nevyjde. Sexshopy ponúkajú široký sortiment pomôcok, preto nekupujte hneď tie najdrahšie a najväčšie pomôcky.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa