Závislosť na cukre: Obličkové kamene, zničená pečeň?

Závislosť na cukre: Obličkové kamene, zničená pečeň?

Možno sme to v titulku trochu prehnali, ale čítaním článku zistíte, že sme vás len chceli varovať pred nežiaducimi účinkami cukru.

Cukor je spojený s obezitou, cukrovkou typu 2, ochorením srdca, s niektorými druhmi rakoviny, s akné, vráskami a inými známkami zrýchleného starnutia. Ale vedeli ste, že cukor je rovnako návyková látka ako kokaín, a že tiež poškodzuje pečeň a váš mozog?

A čo viac, rakovina používa cukor ako palivo na svoj rast. V posledných niekoľkých desaťročiach sa príjem cukru rapídne zvýšil. Denný príjem je u priemerného človeka asi 20 lyžičiek každý deň, čo je okolo 500 kalórií!

Závislosť

Všimli ste si niekedy, že čím viac cukru jete, tým viac po ňom túžite? Skenovaním mozgu sa zistilo, že cukor je rovnako návykový ako kokaín. Keď budete jesť cukor, stimulujete tým uvoľňovanie dopamínu v mozgu, čo pocítite hneď ako radosť. Môže to byť pre vás prekvapenie, ale heroín, morfium a cukor stimulujú rovnaké receptory v mozgu.

Zvyšuje riziko rakoviny
Tým, že podporujete cukrom obezitu a nárast hladiny inzulínu, môže vysoký príjem cukru nepriamo zvyšovať riziko vzniku rakoviny. Zvýšená hladina cukru v krvi je spojená so zvýšeným rizikom rakoviny hrubého čreva. Vedci zistili, že rakovina pankreasu potrebuje fruktózu na aktiváciu bunkového delenia rakovinových buniek.

Cukor je ťažký na srdce
Všade čítate, že je potrebné zamerať sa na zníženie sodíka, nasýtených tukov pre dobro vášho srdca, ale je to aj sladké jedlo, čo môže byť rovnako zlé pre vaše srdce. Štúdie naznačujú, že strava bohatá na cukor alebo jedlo s vysokým glykemickým zaťažením je spojená so zvýšeným rizikom ochorenia srdca.

Môže zničiť pečeň
Výskumy naznačujú, že cukor mení štruktúru našej pečene. Pečeň je jedným z našich najväčších a najzložitejších orgánov a hlavným skladom pre glukózu vo forme glykogénu. Keď budete jesť sladké potraviny alebo nápoje, zvýši sa v krvi cukor, začne sa vylučovať inzulín. Pečeň začne ukladať glykogén do tuku.

Zvyšuje riziko obličkových kameňov
Vzhľadom k tomu, že sú sladké nápoje významným zdrojom pridaných cukrov, je to ďalší dôvod, prečo ich treba vo vašej strave obmedzovať, tvoria obličkové kamene. Podľa výskumov stačí piť len jeden sladký nápoj denne a zvyšujete tým riziko obličkových kameňov o takmer 25 percent. Iné nápoje, ako je káva, čaj, pomarančový džús a víno boli spojené so zníženým rizikom rozvoja kameňov. Najlepšia rada je zvýšiť príjem tekutín, zamerajte sa ale len na pitnú vodu.

Autor: maj
Foto: profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa