1. Jogurt
Probiotiká sú živé kultúry, ktoré vám čistia črevo a vytvárajú v ňom priaznivé kultúry, zabraňujú toxickému rozkladu jedla v čreve. Probiotiká stimulujú biele krvinky v tele a jeden jogurt má väčšinou iba 200 kalórii a 2 g tuku, o to viac proteínov.

Jogurtové lievance s lesným ovocím
Zdroj: Shutterstock

2. Sladké zemiaky
Nebojte sa ich počas diéty jesť. Sú zásobovače imunuty pred baktériami a infekciami, dodávajú telu a pokožke vitamín A. Najlepšia kombinácia sú zemiaky so zeleninou a mrkvou, ktorá je rovnako plná vitamínu A. Zemiaková polievka má len 170 kalórii a môžete ju jesť ako olovrant.

d
Zdroj: Shutterstock

3. Čaj
Stačí, aby ste pili čierny čaj dva týždne každý deň a ste imúnni voči každej chorobe, najmä voči zápalom, chrípke a angíne. Dokonca vraj aj proti malárii. Zelený čaj slúži ako energetický nápoj. A má len 50 kalórii.

4. Hríby
Ľudia ich jedia už tisíce rokov. Štartujú našu krv, ktorú robia agresívnejšou voči infekcii. Môžete ich jesť opečené, v omáčke alebo v šaláte, či na pizzi. Sú silným zabijakom vírusov v tele. Dokonca priaznivo ovplyvňujú aj náš nervový systém. A majú len 80 kalórii.

Sviatočná polievka s mandľami 
náročnosť ľahká
45 minút
4 porcie

Potrebujeme:
350 g kuracích pŕs 
2 lyžice masla
2 mrkvy
3 jarné cibuľky
1,2 l hydinového vývaru
50 g mandľových plátkov
1 lyžicu svetlej sójovej omáčky
kôru z polovice citróna v biokvalite
1 až 2 lyžičky citrónovej šťavy 

Postup: 
1. Kuracie prsia umyjeme a nakrájame na menšie kúsky. V hrnci zohrejeme maslo a mäso na ňom opečieme z obidvoch strán. Pridáme očistenú a na tenké kolieska nakrájanú mrkvu a jarnú cibuľku šikmo nakrájan
Zdroj: Laura Witteková

5. Slepačia polievka
Slúži ako liek na pľúcne problémy. Znižuje v tele teplotu a zabraňuje usadzovaniu hlienu v pľúcach. Pridajte do nej cibuľu a máte tie najsilnejšie antibiotiká len v 150 kalóriách.