1. Svätojánske mušky
Keď ráno vstanete a vidíte hviezdičky, zrejme ste prudko vyskočili z postele. Cievny systém sa tomu nedokáže rýchlo prispôsobiť, preto vám mierne poklesne tlak a vy pocítite ľahký závrat alebo vidíte pohybujúce sa blikotavé svetielka.

Vstávajte pomaly
Najprv sa na pár minút posaďte, až potom sa postavte. Keď vás aj tak obchádzajú mdloby, rýchlo si sadnite a hlavu skloňte medzi kolená, alebo si ľahnite a zodvihnite nohy. Zlepšite si kondíciu cvičením. Ak sa problém zhoršuje, vyhľadajte lekára. Jednou z možných príčin je hypotenzia, čiže nízky krvný tlak.

Young,Woman,With,A,Headache,,Was,Sick,In,Bed,In
Zdroj: Shutterstock

2. Vŕzgajúca sánka
Možno sa vám opotreboval kĺb, pretože priveľa rozprávate, žujete jednu žuvačku za druhou, naširoko zívate, pri telefonovaní držíte slúchadlo alebo mobil pod bradou. Príčinou môžu byť aj unavené svaly čeľustí, prekonaný zápal kĺbu, stres či nočné škrípanie zubami. A možno si v noci podkladáte ruku pod hlavu a sánka sa dostane do neprirodzenej polohy.

Sad,Depressed,Middle,Aged,Mature,Woman,Sitting,Alone,At,Home
Zdroj: Shutterstock

Rýchla pomoc
Jedzte mäkšie jedlá, ktoré netreba silno žuvať. Večer si na kĺby si prikladajte teplé obklady. Dajte si skontrolovať zuby, či sa v blízkosti kĺbu nerozvíja zápal. Ak vŕzganie neprestane, alebo vás kĺby začnú bolieť, navštívte čeľustného ortopéda, ktorý vám odporučí vhodnú terapiu.