6x ako robí oreganový olej ženám dobre
Jedným z nie veľmi známych olejov je oreganový olej, hoci oregano sa u nás v kuchyni často využíva ako korenie. Tento olej sa ale určite oplatí spoznať pre jeho priaznivé účinky na náš organizmus.

Zloženie
Oreganový olej obsahuje veľa zaujímavých látok. Blahodarné účinky majú esenciálne oleje carvacrol, thymol či borneol, kyselina rozmarínová, steroly a flavonoidy. Obsahuje tiež vitamíny A, C a minerály ako vápnik, horčík, železo či mangán. Tieto a ďalšie látky ho predurčujú na pomoc pri liečbe celého organizmu.

1. Trávenie
Jednou z oblastí, v ktorej vám oreganový olej môže veľmi pomôcť, je trávenie. Ukázal sa ako skvelý pomocník pri boji s parazitmi, podporuje vylučovanie tráviacich štiav a celkovo harmonizuje trávenie.

2. Proti kvasinkám a mykózam
Veľmi silné sú antimykotické a protikvasinkové účinky oreganového oleja. Osvedčil sa v boji s plesňami na nohách a pri kvasinkových infekciách. Ak opakovane trpíte týmito problémami, môžete oreganový olej užívať ako podporný prostriedok pri liečbe a následne ako prevenciu.

3. Pri menštruačných problémoch
Oreganový olej by nemal chýbať ani v lekárničke žien, ktoré trápia rôzne menštruačné problémy. Či už ide o bolestivé menštruačné kŕče alebo nepravidelnú periódu, užívanie oreganového oleja dokáže v týchto prípadoch pomôcť.

6x ako robí oreganový olej ženám dobre

4. Dýchacie cesty
Zahlienené dýchacie cesty, kašeľ, infekcie dýchacích ciest, astmatické problémy - aj tieto problémy možno zmierniť užívaním oreganového oleja. Esenciálne oleje majú okrem iného sedatívny účinok a upokojujú podráždené hrdlo.

5. Pokožka a vlasy
Aj zvonku sa dá využívať sila oreganového oleja pri problémoch s pokožkou. Pomáha pri akné, ekzémoch či lupienke a už spomínaných plesňových ochoreniach pokožky. Prináša úľavu aj pri rôznych zápaloch pokožky vďaka svojim protizápalovým účinkom. Podľa viacerých zdrojov je tiež oreganový olej vhodným spojencom na boj proti lupinám. Niekoľko kvapiek oleja sa pridáva do šampónu a odporúča sa aj masáž pokožky hlavy týmto olejom.

6. Imunita
Vďaka množstvu zdraviu prospešných látok a antioxidantov obsiahnutých v oreganovom oleji sa tento prírodný produkt odporúča aj na posilnenie imunitného systému. Pravidelné užívanie oreganového oleja vám pomôže byť odolnejšími voči rôznym vírusom či baktériám.

Je skvelé, že v prírode máme kopec silných a účinných prírodných liekov. V dnešnej dobe, kedy ľudia až pričasto siahajú po rôznych syntetických liekoch a liečivách s vedľajšími účinkami, je veľmi dôležité hľadať riešenia na naše zdravotné problémy práve v prírode. Oreganový olej je jedným z takýchto „liekov“...

Autor: bb
Foto: Shutterstock