Aj v karanténe sa dá schudnúť: 30 rád, ako to dokázať! Zmeňte...

Miriam množstvo rokov chudla a priberala. Desiatky kíl dole a potom zase hore. V puberte sa snažila dať si telo do poriadku. Počítala kalórie, cvičila, darilo sa jej čo-to zhodiť, no nie natrvalo.

Vyskúšala hladovku a všetky diéty sveta. Scénar však bol vždy rovnaký. Neskôr jej to po tehotenstve zostalo + 25kg, po druhom som +17kg. Opäť chudla, menila jedálniček, snažila sa zbaviť nadváhy.

Dlhé roky jej spôsoboval nadváhu program, o ktorom ani netušila. Keď bola malá, volali ju s láskou "Buchta". "A ja som donekonečna na otázku: Ako sa voláš? odpovedala: Mika Kakoá Buta - Mirka Šutliaková Buchta. Vrylo sa mi to hlboko do podvedomia. Všetci sa z toho radovali, chválili ma, aká som rozkošná. A ja som si takto nevedomky vyrobila parádny problém - program:Ak chceš dostávať lásku, musíš byť buchta..."

Aj v karanténe sa dá schudnúť: 30 rád, ako to dokázať! Zmeňte...

Miriam Štolfová, zakladateľka online projektu Škola hrou pre dospelákov, si dáva za cieľ zobudiť v dospelých detskú radosť, rozpoznať a využívať svoj potenciál a vďaka tomu žiť šťastný život v láske a hojnosti.

Ako započať chudnutie hlavu? Vstúpte do galérie!

Autor: bo
Foto: Shutterstock, archív