Prstenník dlhší ako ukazovák: Hovorí o vás, že ste charizmatická a vy to viete. Stále chcete dobre vyzerať, preto o seba dbáte až prehnane. A veľa od seba očakávate. Dĺžka prstov však naznačuje, že máte sklon k agresivite. Ste cieľavedomá a neoblomná analytička. Možno ste sa našli v právnickom alebo účtovníckom povolaní.

ruky
Zdroj: Shutterstock

Prstenník kratší ako ukazovák: Máte tendenciu byť arogantná. Ak sa do niekoho zamilujete, často ide o lásku na celý život. Rovnaké city však vyžadujete aj od svojho partnera. Ak vám to nevyjde a partner od vás odíde, raní vás to. Potom môžete byť dlhé obdobie osamelá a uzavretá vo svojej ulite. Nezaujímate sa o svet, stane sa z vás (aspoň na istý čas) sivá myš. No ak stretnete človeka, ktorý vám venuje pozornosť, ste schopná sa mu rozdať.

Oba prsty sú rovnako dlhé: Ste mierumilovná a milujúca žena. Vo svojom živote hľadáte vždy pokoj, konflikty sú vám cudzie. Ste aj empatická, s ľuďmi si dokážete vybudovať plnohodnotný vzťah, v ktorom nechýba dôvera. Záleží vám  na ľuďoch a ste ochotná urobiť všetko pre to, aby sa vo vašej prítomnosti cítili dobre.