Stanovte si jasný plán
Ujasnite si vo svojej hlave, čo všetko musíte za celý deň stihnúť. Práca, pohyb, jedlo, rodina a tiež potrebný odpočinok. Zvlášť nad kolónkou stravy sa radšej zamyslite hlbšie, pretože je dokázané, že práve jedlo máme tendenciu klamať. Táto chyba sa potom prejaví večer, kedy úplne bezmyšlienkovito vyjedáte chladničku pri zaháňaní „vlčieho hladu“. V ideálnom prípade je fajn, keď si aspoň časť jedla pripravíte na nasledujúci deň v predstihu a pokoji už večer.

Prácu nechajte v práci – venujte sa relaxovaniu
Aby išlo chudnutie ako po masle, je dôležité do plánu dňa zahrnúť aj nevyhnutný odpočinok. Predovšetkým je potrebné mať v priebehu noci kvalitný a plnohodnotný spánok. Ako na neho? Nikdy nepracujte hlboko do noci. Pred spaním musíte jednoducho „vypnúť hlavu“. Inak sa spánok naruší a neumožní spúšťať tvorbu hormónu grelínu, ktorý stimuluje pocit hladu. V prípade dostatku kvalitného spánku sa naopak vyplavuje hormón leptín, ktorý hlási stav zasýtenia.

Kvalitný spánok je základ!
Stále väčšie percento žien má problémy so zaspávaním, pretože má plnú hlavu starostí, ktoré nejdú vyhnať z hlavy. Ak je aj vám tento scenár povedomý, zapnite si navečer aromalampu a urobte si chvíľku čas len pre seba. Naplňte ju ideálne mätou, ktorej vôňa dokáže výrazne znížiť chuť na všemožné lákadlá. Na dvere si bez výčitiek zaveste tabuľku „NIE SOM DOMA“ a uvidíte, že starosti vás rýchlo opustia a dostaví sa príjemná únava. Skvelou voľbou pred spaním je piť bylinné čaje, ktoré príjemne zahrejú nie len telo, ale zaplnia tiež prázdne miesto vo vašom žalúdku.

Ilustračné foto.
Zdroj: Bellasin
Ilustračné foto.

Menopauza nie je STOPka pre chudnutie – stačí navštíviť lekáreň
Život je nespravodlivý, to všetci dobre vieme, ale markantnejšie to poznávajú ženy, ktoré sú v chudnúcom procese a prechádzajú obdobím menopauzy. Návaly tepla, zlá nálada a priberanie na váhe k nemu neodmysliteľne patria. Nie je potom vaša vina, že kilá nejdú dole, a čo horšie, majú tendenciu narastať. Aj napriek tomu je potrebné nevzdávať sa bez boja a veriť si v začatej úlohe. Okrem úpravy jedálnička je dobré si vynaloženú námahu trochu uľahčiť. Na pultoch lekární je v ponuke prípravok, po ktorom ženy v období menopauzy priamo šalejú! Bellasin effect je prípravok špeciálne zameraný na potreby žien po štyridsiatke. Vďaka inovovanému a komplexnému zloženiu s 2-násobnou dávkou zeleného čaju a guarany efektívne podporuje chudnutie a spaľovanie tukov u žien po štyridsiatke, redukuje pocit hladu a obmedzuje chuť do jedla. Hormonálne zmeny, ku ktorým dochádza v priebehu menopauzy, môžu byť nepríjemné. Bellasin obsahuje aj ďatelinu pre pohodovú menopauzu bez návalov tepla a podráždenosti, a vitamíny D a K pre zachovanie dobrého stavu kostí. Buďte štíhla a fit v každom veku.