Podobnú dilemu zažívate aj s mejkapom, vybrať si neutrálny alebo ružovkastý odtieň? Je to skutočne veda, ale keď si nájdete ten svoj, odrazí sa vám to na tvári. Budete vyzerať lepšie, zdravšie a krajšie!

Pozrite sa na seba ako celok
Výber rúžu súvisí nielen s výberom správnej farby, dobre zvoleného mejkapu, ale aj s vaším účesom a oblečením. Práve tu platí, že ide o celkový dojem, ktorý musí štimovať. Ak milujete farebné pestré oblečenie s divokými vzormi, mala by farba rúžu harmonizovať s celkovým stylingom.

x
Zdroj: Shutterstock

Vyberte si odtieň, ktorý je aj na šatách, alebo siahnite po neutrálnejších odtieňoch, ako je jemná ružová či béžová, ktoré sa hodia skoro k všetkému. Milovníčky klasiky, čistejších línií a jednofarebných outfitov môžu pokojne zvoliť aj niečo divokejšie. Krikľavé farby ako oranžová, ružová alebo tmavé odtiene lesného ovocia. Aj tu však platí pravidlo: K výraznému rúžu by mal zvyšok líčenia zostať decentný.

INFO
Ideálny odtieň rúžu je taký, ktorý vám pristane, aj keď nie ste namaľovaná. Už neplatí, že ryšavkám nepristane ružová a ženy s bledou pokožkou by nemali nosiť oranžovú. Všetko je povolené! Malo by sa to páčiť vám a mali by ste sa tak cítiť dobre.