• Dôležitý je aj stav premastenia, napätie kože a miera hydratácie.
  • Musíte rešpektovať aj vek, citlivosť a individuálne potreby.
  • Nemali by ste zabúdať ani na ročné obdobie.
  • Vyhnete sa tak prípadným neželaným následkom, ktoré sú podmienené najmä UV žiarením. Na niektoré typy masiek môže pleť zareagovať napríklad pigmentovými škvrnami.

Prečo textilná maska?

Popri gélových, krémových či zlupovacích maskách sa čoraz častejšie objavujú textilné. Nejde o žiadnu novinku v starostlivosti o pleť. Cieľom takzvaných okluzívnych obväzov bolo lepšie preniknutie účinných látok hlbšie do kože. Výhodou je optimálna hladina ingrediencií, maximálna hygiena a jednoduché použitie. Tento typ masiek sa využíva najmä na hydratáciu, regeneráciu či na omladenie. Môžu byť bavlnené, hydrogélové, ale i biocelulózové.

Textilná kryomaska Cellular Expert Lift pleť ochladzuje (pred použitím ju odporúčame dať na 10 minút do chladničky), hydratuje, vyživuje a vyhladzuje, Nivea, 4,29 Eur
Zdroj: Nivea

Vyberte si materiál, ktorý je vašej pleti najpríjemnejší. Navyše poskytujú rýchle riešenie a sú tak výbornou voľbou pred dôležitou udalosťou, po namáhavej ceste, ťažkom dni, dokonca aj po opaľovaní. Pleť získa svieži vzhľad už po pár minútach pôsobenia.